Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknak le lehet vágni a...

Macskáknak le lehet vágni a körmét?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem annyi lenne, hogy szóba került az, hogy bővüljön a család egy macsekkal, viszont felmerült az a probléma, hogy mi van, ha összekaparja a bútorokat/tapétát/stb. (hozzáteszem, hogy panelba jönne). Egy ismerősöm viszont azt mondta, hogy ő hallott olyat, hogy csak szimplán folyamatosan vissza kell vágni a macskák körmét és probléma megoldva. Igen ez megoldaná a kaparós problémát, viszont nem tudom, hogy mennyire tesz jót neki, ha levágjuk a körmeit folyton? Aki tud ezzel kapcsolatban valamit az válaszolna?


Előre is köszi a válaszokat!


2014. júl. 4. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Le lehet vágni, én is leszoktam neki időközönként mikor már nagyon éles. Általában akkor, ha alszik, mert amúgy nem engedi és szereti ha a tappancsát fogom. Van kaparófája és egy régi fa bútort kaparhat, ez meg van neki engedve. A bútorokat is kaparta volna, de kiskorában megtanítottam neki, hogy azt nem lehet. Néha még a mai napig bepróbálkozik, de csak finoman, mert tudja, hogy nem szabad és amint felemelem a hangom, azonnal leugrik a kanapéról. Egyébként a neten van fent karomvágós videó, azokat nézegesd, mert ott elmondják, hogy meddig, hogyan, mivel lehet vágni.
2014. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Maxitabi ***** válasza:
Igen, vágjuk a benti cicáknak, nem olyan vészes (veszel neki karomvágó ollót),de ez nem előzi meg a kaparást,mivel azért nem az egész körmét vágjuk le, hanem csak tompítjuk az élét... Szóval rá kell szoktatni az előttem is leírt kaparófára,nevelni kell. Olvass a cicatartásról, nevelésről sokat,és választ kapsz sok kérdésre! Jó cicázást!
2014. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!