Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska lehetett veszett?

Kóbor macska lehetett veszett?

Figyelt kérdés

sziasztok!

van itthol egy alom kis cicánk (már nem olyan kicsik,esznek mindent)

jött egy kóbor kis cica akit befogadtunk, hogy ne menjen el behoztuk a lakásba a többi macska mellé

a kóbor cica harapott mikor simogattuk

nem nagyot, nem vérzett

evett,ivott

de állandóan terrorizálta a többi macskánkat hiába volt kisebb a nagyok féltek tőle,verekedtek

a kóbór cica kiszökött nem találjuk

nagyon megváltoztak az itthoni cicáink. mintha nem szeretnék egymást és nem csak játékból verekednek egymással mert morognak fujnak egymásra

ők nem harapnak meg minket de már nem nagyon szeretik ha felveszük őket és simogatjuk

ők is eszegetnek és isznak, de annyira megváltoztak 1-2 nap alatt

bennem van a félsz, hogy mi van ha. ugye nem volt veszett? szép kis macska volt nem kancsalt szép volt a bundája



2014. júl. 5. 09:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ami kimaradt:

ma is úgy kelltet az egyik kis cica hogy nyalogatta az arcom és velem szoktak aludni

a kóbor cicát meg arra találtam ahol szokott elütve róka lenni, de harapás nyom sem volt rajta, csak vakarózott

2014. júl. 5. 09:32
 2/11 A kérdező kommentje:
és tegnap este az egyik cicám megevett egy tollpihét a párnámból
2014. júl. 5. 09:33
 3/11 A kérdező kommentje:
pár bogáncs azért volt a kóbor cica bundájába de megfürdettük
2014. júl. 5. 09:53
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség tünetei nem ilyenek, úgyhogy megnyugodhatsz. Nem nyálzott, nem volt kancsal, nem lógott az állkapcsa. Egyébként is, napjainkban szinte esélytelen, hogy egy macska veszettséget kapjon el.
2014. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

és ha csak kezdődő volt vagy micsoda?

akkor mi bajuk lett a cirmosaimnak?

2014. júl. 5. 11:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmi bajuk, egyszeruen fel vannak zakaltva. Holnapra megnyugszanak.
2014. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg nem volt az?
2014. júl. 5. 19:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet kijelenteni biztosra,hogy nem volt veszett.Nagyon sok veszett macskán semmilyen tünet nem látszik még,de már támad és fertőz.Az ország közepén már a 17.veszett rókát találták november óta,azóta folyamatos zárlat van,tehát nem jelenthető ki,hogy ritka az országban a veszettség.Mindenképp menj el dokihoz és mondd el neki,mi történt.Inkább kapj oltásokat(nem fáj,vállba adják,én is kaptam)esetleg feleslegesen,mint baj legyen.Humán veszettségi eset a kilencvenes években volt,akkor konkrétan hárman haltak meg saját macskájuk miatt.
2014. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy az a róka,amit autó el tud ütni,gyanús.Nagyon óvatos állatok.
2014. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát nem úgy harapott az a kismacska minket, hogy vérezzen hanem mint aki játszik. Játékos is volt csak a cicák nem bírták egymást. A veszett macska meg nagyot harap nem? Direkt úgy hogy vérezzen és ha rá kap nem akarja majd elengedi úgy tudom. A cirmosaim már tényleg nyugodtabbak lettek. Biztos nem érzik már egymáson az idegen szagokat és a betegség először rajtuk ütne ki mert verekedtek. De rajtuk sem találtam sebet.
2014. júl. 6. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!