Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen ételt adhatnék struvito...

Milyen ételt adhatnék struvitos macskának?

Figyelt kérdés
a macskamat megmututtek struvittal és mondták vegyek neki kifejezetten erre való tápot és jarjak utana milyen etelet ehet . fozni kene neki de nem tudom hogy mit , neten nem talaltam . valaki tudna segiteni hogy mit fozhetnek neki , mert eddig tasakot evett es nem lenne el csak szaraztappal . es ha tudtok olyan honlapot vagy boltot ahol tudok viszonylag olcsobban struvitos macskak reszere tapot venni ? elore is koszonom a valaszokat :)

2014. júl. 5. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Van konzervben is gyógy. Esetleg keverd a tápot vele.

2014. júl. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erre vannak gyógytápok:

Hill's C/D és Royal Canin S/O. Ezekből van száraz és alutasakos táp is.

2014. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Maxitabi ***** válasza:

Szia, olvasgattam egy kicsit német oldalakon.

A következőt ajánlották:1. semmi esetre sem száraztápot- még a gyógyat sem!!! (A legtöbb cicának,aki hajlamos rá, a száraztól lesz köve.)A nedves táp jó,de nagyon jó minőségű konzerv legyen - semmi gabona,semmi cukor(más néven sem) magas hústartalom (nem állati-növényi melléktermék), alacsony nyershamu érték (2% max),alacsony magnézium és foszfáttartalom. pl grau, porta 21,landfleisch,brit care,leonardo, schesir, almo nature, applaws(utolsó kettő közül némelyik csak kiegészítő táp,figyelni kell).

A legtöbben átálltak a nyers etetésre,mivel a nyers hús maga is savasít valamennyit. (BARF etetés,az elején kicsit macerás, de megéri hosszútávon - utána kell olvasni)

2. Nagyon fontos, hogy minél többet igyon. Pl több vizes-edény elszórva a lakásban, vagy a legjobb egy itatókút,ami ösztönzi őket az ivásra. Nagyon eredményes lehet, ha a nedves tápot vizezed, persze csak fokozatosan több vízzel-akár cseppenként növelve az arányt.

3. Sokan mérik a pisi ph-ját (macerás) és ahhoz igazítják az etetést.Metionin porral savasítják a vizeletet,de ezt csak max 3-4 hétig szabad kúraszerűen adni,majd szünet. Vagy guardacid tablettával (? nem tudom, nálunk van-e).

Remélem tudtam segíteni és minden jót a cicának!!

2014. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!