Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a kismacskám...

Mi történhetett a kismacskám szemével?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapos lehet az egyik kismacskám. Észrevettem másfél hete, hogy az egyik szeme fel van dagadva, gennyes neki..kamillával akartam ápolni, de mire kimentem addigra eltünt. Az anyjuk nem a ház körül szülte őket, ezért a kismacskák sincsenek hozzánk szokva, még nagyon félnek és ezért nincsenek a ház körül. Kétnaponta biztosan látjuk őket, de van, hogy csak 5 percre ezért esélyem se volt megfogni őt és ápolni. Ma reggel itt volt a ház előtt és láttam, hogy a szeme oldalt kicsit véres, még mindig kidudorodott neki és olyan volt, mintha zselés anyag lenne ott, nem genny. Szerintem megvakult arra a szemére, csak félek, hogy ki fog neki esni, vagy egyáltalán nem is tudom, hogy mi történhet még. Valaki tudna segíteni, hogy mit tegyek vagy mire számítsak?

Bocsánat, hogy ha kicsit érthetetlen az írásom, de én is össze vagyok zavarodva. :(



2014. júl. 7. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem valahogy mindenképpen el kéne kapnod és állatorvoshoz vinned.

Esetleg nem tudod hol ellett meg a nőstény? Általában nem szoktak nagyon messzire menni, egy sötétebb, meleg helyet kellene keresned, és ha muszáj szerintem onnan elhozni a kicsit. Ha csak feldagadt volna akkor a kamillázás jó ötlet lett volna, legalább fertőtlenítve lett volna. Egyszóval elkapni, és állatorvoshoz vinni.

2014. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Az én felnőtt macskámnak 1-2 éve volt egy szembetegsége, azt hiszem kezdődő szaruhártya fekély. Én Corneregel-lel kezeltem, és igaz, hogy a nyoma mai napig látszik, viszont nem esett ki a szeme, jól van, épp most van kiscicája. :) Persze nem biztos, hogy a te cicádnak is ez a baja, ezért előbb nem árt állatorvossal konzultálni. Szorítok, hogy meggyógyuljon! :)
2014. júl. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában toklász megy a szemhéjuk alá, amit nem tudnak kikönnyezni, így az ott begyullad és szemfekélyt okoz.

Minél tovább vársz az orvossal, annál nagyobb az esélye, hogy elveszíti a szemét.

A doki kiveszi a toklászt, és gyulladáscsökkentő kenőcsöt, vagy szemcseppet ír.


Amíg nem veszik ki az idegen testet, addig hiába kenegeted kamillával nem használ semmit.

2014. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!