Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Patkánymérget evett?

Patkánymérget evett?

Figyelt kérdés
Patkányméreg volt kirakva, és benne volt egy szem táp (nem annyira volt beleragadva), és a macskám kiette. A táp alján volt egy pici méreg. Azonnal adtam neki egy kis kenyeret, meg tejet, megette, és most pihen, mosakodik. Semmi tünetet nem látok rajta. Állatorvoshoz nem tudom elvinni. Idős macska, de elég szívós. Szerintetek?
2014. júl. 8. 11:04
1 2
 1/14 anonim válasza:
52%
Nem a patkányméreg öli meg a patkányt, hanem a sérülés amit szenved utána. Ugyanis a patkányméreg vérzékenységet okoz és a legkisebb belső sérülésre is elvérzik. NA most egy patkánynak is be kell kajolnia egy csapott evőkanálnyi mérget hogy a kívánt hatás meglegyen, a cicádnak szerintem az ég világon semmi baja nem lesz. De azért kérdezz meg egy szakembert is, és én meg javaslom, hogy picit pihenjen, hát hogyha tévedek a mennyiséget illetően.
2014. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nem hiszem, hogy lenne baja a cicádnak. A mérgezés tünetei: Hányás és hasmenés, vérkeringési zavarok, kollapszus, a központi idegrendszer érző és motorikus zavarai, szőrhullás, romló közérzet, a pupillák merevsége vagy egyenlőtlen kitágulása, a fej nyálkahártyáinak elszíneződése, szubnormális hőmérséklet, végső soron elhullás is bekövetkezhet. Ha bármelyiket is észreveszed rajta, irány az orvos!
2014. júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Miután megette, hasmenése volt, de szegénykének mindig változó a széklete (legtöbbször hasmenés), mert szüleim mindig tejet adnak neki, amire allergiás.


Első köszönöm, egy evőkanálnyi biztos nem volt a kaján. Elég sokmindent túl élt már, remélem nem ez fog véget vetni neki.

2014. júl. 8. 11:22
 4/14 A kérdező kommentje:
Most néztem ki hozzá.Épp mosakodott. Megsimogattam, bujos, dorombol, ha mozgatom a talkajat egyszerre ugrik ra. Sajnos nem tudom, hogy mennyi ido alatt terjed el a testeben, de 1-2 oraja mar biztos bekajalta.
2014. júl. 8. 11:29
 5/14 anonim ***** válasza:
És miért nem tudod elvinni orvoshoz?
2014. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Platypus ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Még szép hogy hasmenése van a szerencsétlen macskádnak, a tej hashajtó hatású nekik... És semmi, de semmi pozitív hatása nincs egy mérgezésre. A patkányméreg lényege, hogy lassan hat, 2 hét múlva várhatóak tünetek, de addigra menthetetlen is lehet. Nem a kis méregmaradék miatt, hanem mert ki tudja hányszor nyalt már bele és hány mérgezett egeret evett meg. A jó hír, hogy csak el kell vinned az orvoshoz aki felír neki valami K-vitamin alapú szert és meg is mentetted. Orvos nélkül viszont nem fogod tudni mit és mennyit adj neki.
2014. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért, mert egyedül vagyok pár hétig, mivel 18 év alatti vagyok nincs jogsim, a legközelebbi orvos egy órára van, a kevés pénzem, ami volt, azt meg már elköltöttem kajára, ismerőst pedig nem tudok megkérni.

A cicám soha nem egerészik, és ez volt az első eset, hogy mérget evett.

2014. júl. 8. 12:28
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, tudom, hogy a macskák allergiásak a laktózra, de kedves szüleim nem értik ezt meg…
2014. júl. 8. 12:31
 9/14 Platypus ***** válasza:
100%
Akkor legalább telefonon kérj tanácsot egy állatorvostól, és vegyél a patikában K-vitamint. Az adagolást csak a doki tudja, de ha jó fej akkor el fogja magyarázni mit csinálj.
2014. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam. Már felhívtam, azt mondta, hogy így láttatlanba nem tudja megnondani, vitamint pedig nem tudok venni, mert szüleim voltak olyan jó fejek, hogy elmentek nyaralni, engem meg itthon hagytak pár ezer forinttal…

A tejben van K vitamin, azt adtam neki, illetve van itthon csirkemáj, elvileg abban is van, de azt nem merek neki adni. Folyamatosan itatom, hogy ne száradjon ki, abban reménykedem hogy ez a pici méreg nem használ neki, átfut rajta.

2014. júl. 8. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!