Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kifejlett fiú cica mellé...

Kifejlett fiú cica mellé lehet hozni egy kis lány cicát? Több lent.

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves kutyánk és van egy 3 éves fiú macskánk, nagyon összeszokottak. Most azon gondolkodunk, hogy befogadunk egy kis lány cicust. Ivartalanítva lesz a lány, a fiú nincsen, ezért most is csavarog. Attól félek, hogy a kicsi miatt a nagy macskánk elmegy hazulról (kintiek az állatok allergia miatt).

A kutya miatt nem félek, nagyon szereti a macskákat.



2014. júl. 10. 23:06
1 2 3 4
 1/31 haccp válasza:
38%
macskák bármikor elmennek ez nem függvénye hozz bátran ha akar marad
2014. júl. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

De a nagy fiú nem fogja megvédeni a területét és elüldözni a kicsit?

Vagy a másik véglet a fiú csavarog, elhozzuk a kicsit, hazajön és látja, hogy mi történt.. ezért inkább elmegy tőlünk és nem jön haza?

Ettől jobban félek, az a cica sokat jelent nekem.

2014. júl. 10. 23:36
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Ha az a cica tenyleg sokat jelentene neked, akkor elvinned ivartalanittani, hogy ne csavarogjon, es ne erhesse valami halalos baleset.


De amugy, nem, egy kandur nem fog elcsavarogni attol, hogy ott van a teruleten egy nosteny.

2014. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Ivartalanítással úgy voltunk eddig, hogy had élje az életét, de most már van olyan, hogy 1-2 hétre is eltűnik, anyukám azzal nyugtat, hogy most párzási idő miatt csavarog és hogy hazajön.


Nem lesz a nagy cica féltékeny a kicsire, ha mindkettővel ugyanannyit foglalkozok? :)

2014. júl. 10. 23:57
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítani kellene a fiú cicát is. Mert egyszer csak azon kapod magad hogy nem jön haza többet.

Szerintem befogadhatod a lány cicát csak nagyon figyelj rá oda mert valószínűleg bántani akarja majd egy ideig. Utána bele fog törődni nálunk is ez volt de nekem megváltozott az idősebbik cicám viselkedése velem szemben. Láttam rajta hogy sosem bocsájtotta meg nekem azt hogy másik macskát is szeretgettem rajta kívül. A macskák öntörvényű önző állatok, de mindennél jobban szeretem őket.

2014. júl. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Barátom kandúrja ivartalanítva lett, de ugyanúgy elcsavargott utána is.

Ha egyformán bántok mindegyik állattal, akkor nem lesz gond, főleg, ha a kutya barátságos.

2014. júl. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Sok más mellett azért is érdemes ivartalaníttatni a kandúrt, mert vannak olyan halálos, gyógyíthatatlan fertőzések (FIV,Felv), amik főleg nemi úton terjednek és a kandúrok verekedésével.
2014. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
52%
a kandúr ha ivartalanítva lesz még úgyse mond le az életéről, a területét védeni fogja és el is fog csavarogni, sőt még jól meg is fogja verni őt a többi macska mivelhogy más lett mint a többi. de akiscicával össze lehet szoktatni, lehet hogy előtte furcsa lesz meg bántani akarja a kiscicát, de aztán összeszoknak
2014. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

A kutyus (lány-ivatalanított, nem volt még gyereke) nagyon barátságos, imádja a cicánkat a fiaként tekint rá, egész nap ott noszogatja, szóval szerintem a kiscicával nem lenne baj. Reggel hazajött a cicám, azóta kint alszik :) Nagyon nyugodt, már kiskora óta egy tündér, nem nyivákol, csak néha, nem harapdál, sohasem volt rossz természetű, ezért nagyon szeretem. Remélem nem fog megváltozni a viselkedése. Utána is ugyanannyit foglalkoznék vele.

De nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, hogy nem lesz akkor semmi baj, max az elején, főleg nyár van és otthon tudok lenni velük összeszoktatni :)

Ivartalanítani tényleg kellene a fiú cicánkat? 3 évesen már nem késő?

2014. júl. 11. 15:07
 10/31 anonim ***** válasza:

Tenyleg ivartalanittatni kellene a fiu cicat, 3 evesen pont, hogy nem keso, mi tobb, idealis.

Legalabbis olyan ertelemben, hogy mar ha nem is oreg, de egyre gyakrabban o huzza a rovidebbet a kandurok kozotti osszecsapasokban, igy konyebben serul meg.

Tehat, oszinten szolva, mar kielte magat, ilyen idos korban szerintem minden kandur megerdemi a nyugalmat.

2014. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!