Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Már nem lehet aludni a macskám...

Már nem lehet aludni a macskámtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A macskám minden reggel negyed 4kor kel, ezért aztán mindenki kialvatlan, álmos, rosszul teljesít a munkahelyén, és nyűgös egymással. Komolyan nem mondtam még le egyetlen állatról sem, akit örökbefogadtam, de életemben először megfordult a fejemben.


Garzonlakásban élünk, és hajnalonta lever, arrébb gurigáz mindent, mert ő már felkel. Vadászgat,és ilyenkor rendszeresen lendületből ugrik hasunkra, torkunkra is (szerintem ez már veszélyes is). Ha bezárom, bosszúból bepisál a helyére 1 másodperc alatt, és újabb 1 másodperc kell ahhoz, hogy éktelenül, több órán keresztül nyávogjon. Nem segített semmi, sem az, hogy leszartuk a dolgot, sem az, hogy a lakás (lehetőségek szerinti) legtávolabbi szegletébe vittem.


Gondolom, mivel nappal mindketten dolgozunk, azidő alatt szépen kialussza magát.


Viszont most már ott tartunk, hogy a kialvatlanság hatással van a munkára, és a párommal egymással való kapcsolatára. Nyűgösek vagyunk, ingerültek egymással én meg totál depresszió, főként ha már a melóra is gondolok.


Eljutottunk arra a pontra, hogy a macska nem örömet okoz, hanem teher minden szempontból. Ha nem tudtok hatékony megoldást rá, hamarosan nagyon betelik a pohár, és eskü örökbeadom valakinek (aki még nem olvasta ezt az üzenetet...)


Segítsetek, az én tudományom itt már befuccsolt...



2014. júl. 15. 05:27
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Miért nem adod oda valakinek, akinek kertes háza van? Ő majd kirakja a kertbe, ahol elvadászgathat.
2014. júl. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Macska NEM való lakásba! Add oda valakinek vagy a menhelyre.
2014. júl. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Menhely jobb? Ember te nem vagy normális..

Talán tényleg a kertes ház lenne a megoldás.

2014. júl. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem kegyetlenség akár macskát akár kutyát lakásban tartani. Egyszerűen iszonyatos mozgás igényük van, ráadásul a macska éjszakai állat.

Add valakinek akinek kertes háza van.

2014. júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonló rendszerint kb ugyanebben az időben keltett a cica rám ugrált vagy ha szabadon volt a lábujjam azt kezdte el rágcsálni pofozni játszani vele (ez volt a legkellemesebb) aztán olyankor gyorsan elkaptam rámorogtam fújtam és erélyesen "cica nem szabad alszom" először nem nagyon értette de aztán rájött hogy én nem akkor alszom amikor akarok :D viszont szerintem ez csak akkor működik ha szoros a cica gazdi kapcsolat mert hajlamosak lesz*rni az embert :D
2014. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Macskát lehet lakásban tartani, csak nem mindegy, hogy mekkora a mozgásigénye és nektek milyen az életritmusotok. Ha kora reggel elmentek, este hulla fáradtan zuhantok bele az ágyba és energiabomba cicátok van az nem egy nyerő kombináció. Valószínű jobban járna a bársonytalpútok egy aktív nagycsaláddal, ahol hazaesik a gyerek 2-kor az iskolából és fél délután a macskát "nyúzza" esetleg el tudják vinni sétálni.

Kertbe én max akkor merném kiszoktatni, ha alapból utcáról/kertes házból fogadtátok örökbe és megvannak a túléléshez szükséges ösztönei, tapasztalatai.


Addig meg próbáljatok meg esténként fárasszátok botos játékkal, esetleg próbáljatok olyan játékot találni neki, amivel napközben magától is el tud játszani, biztonságosan. Pl. csemegeadagolós labda, rugós játékok, keljfeljancsi-szerű izék, de ismerek én olyan macskát is, aki sima csörgős labdával nem játszik egyedül, de olyan labdával aminek van farka vagy tolla órákig is.

2014. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Le kell fárasztani este.

Napközben is lehet felkötni helyekre madzagról lógó dolgokat (én pl kindertojásbelsőt) és azzal képes eljátszani hosszabb ideig.

2014. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A nyúzás nem működő dolog, nem képes megmaradni (és bemászni sem) az ember ölében. Ő viszont előszeretettel szekál akárkit (a kutyákat is). Észrevettem, hogyha a férjem nincs otthon, csak én, egészen másképp viselkedik, ha meg csak a férjem van otthon, de én nem, a világ legtündibündibb cicája. Lehetséges, hogy azért csinálja a kalamajkát, mert a vetélytársának tekint? Ilyen esetben segítene rajtunk az ivartalanítás, vagy az csak véglegesíteni a helyzetet? Gondolkoztam még egy "cicaférj" keresésén is...
2014. dec. 13. 00:46
 9/9 anonim válasza:
Nálunk is volt ilyen probléma agresszív volt a macskánk és minden ágyra rápisilt a saját fekhelyére is. Azért pisil be, mert tüzel. Lakásban 2 hetente tüzelnek. Ezenkívül kipróbálhatnád a macskahámot és vidd el sétálni plusz sok-sok játék, hogy kifáradjon! :)
2015. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!