Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez valami új hóbort hogy a...

Ez valami új hóbort hogy a macskák nem ihatnak tejet?

Figyelt kérdés

Nekünk volt már pár macskánk de világ életükben mindig adtunk nekik tejet még egyszer nem láttam volna hogy rosszul lett volna tőle mellesleg imádnak minden tejterméket a népmeséink is tele van hasonló történetekkel és a verseink is.


Ez valami új hülyeség amit valaki kitalált? vagy az agyontenyésztett macskákról szól és azok tényleg nem ihatnak?



2014. júl. 15. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Én sem nagyon értem :D Elvileg a macskák érzékenyek a laktózra és megy tőle a hasunk. Én nemrég kaptam egy 2 hónapos cicát, és bár korábbi macskájaimnál nem tapasztaltam, hogy lenne bajuk tőle, ezért óvatosan, csak keveset adtam az új cicámnak, figyelve, hogy megy-e tőle a hasa, rosszul van-e tőle. De semmi baja.

Én elhiszem, hogy van macska, aki allergiás rá, de nem értem ezt a nagy általánosítást, hogy minden macskánál így lenne... Mert szerintem itt is van kivétel, és azok a cicusok miért ne kaphatnának tejet? :)

2014. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én is így gondoltam hogy lehet 1-2 allergiás rá mint pl nálunk embereknél is van aki valamire allergiás de azért nem általános :D csak nem értem honnan szedték hogy egyik macskának se jó
2014. júl. 15. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:

A macskak ehetnek tejet (kiveve azokat, akik laktoz erzekenyek), de nem ihatnak.

Tehat, a tej etel, nem folyadek.

Igazabol, ha nem erzekeny ra, eppen annyira hasznos, vagy karos, mint barmi emberi kaja, es nem tap.

2014. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A macskák nagy része laktózérzékeny, főleg a kicsiknél fordul elő. A tehéntej sokkal több laktózt tartalmaz, mint a macskáké. Heveny hasmenést és gyomorrontást okozhat. A tejtermékeknek alacsonyabb sokkal a laktóztartalma és magas a zsírtartalmuk.

Lehet kapni macskatejet, de az méreg drága. Én néha laktózmentes tejet szoktam venni nekik, annak kb 300 Ft-nál indul literje. El szoktam keverni tojással és úgy kapják (1bd tojás - 1 dl tej). Szabályosan extázisba esnek amikor meglátják, de nem a tej miatt. :)

Amúgy a macskáknak nincs szükségük a tejre, ha már elválasztották őket.

Erre persze az a válasz, hogy megisszák. Naná, hogy megisszák, mint ahogy az ételmaradékot is szívesen megeszik, pedig általában tele van fűszerekkel, ami nem tesz jót nekik.

2014. júl. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából a tehént tej az ami nem tesz jót a macskáknak .:) Nekünk a macskánk házi macska nem agyon tenyésztett és még is hasmenése volt a tejtől.Ez macskáktól függ.Mi azóta is laktózmentes tejet adunk neki. Meg a kis macskáinknak is.
2014. aug. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!