Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsuk meg a cicát?...

Hogyan tanítsuk meg a cicát? Vagy ez ösztönösen működni fog nála?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes pici cicánk, akit 4 hetesen találtunk kinn az erdőbe kidobva. Teljesen tiszta volt,se bolha, se semmi, úgyhogy valószínű, hogy azért a mamája mellett jó helyen lehetett, nem tudom, hogy volt-e kint. Mikor hozzánk került, a kutyusommal azonnal összehaverkodott, majd pár nap múlva a felnőtt cicáimmal is. Az utóbbi időben viszont állandóan a szunyogháló előtt ül és visít, ki szeretne menni a többiek után, akik kijárós cicák. Nekiálltunk kijárni vele, készítettünk hámot, körbejárkáltuk a kertet, játszottunk. Tegnap odaengedtük a szomszéd vadidegen berni pásztorához a kerítéshez, hogy megnézzük, mit csinál idegen kutyákkal, hogy elengedhetjük-e lasan. Sajnos az történt, amitől féltünk. A kutyának leste a farkát, hogy levadássza, ment volna játszani. Ez a kutya amúgy jófej, ettől nem féltem, nem bántaná, de van a 2. szomszédban vadászkutya is. Attól félünk, hogy nem fog menekülni a kutyáktól, ami az életébe kerülhet. Most még annyira nem akarjuk kiengedgetni, csak velünk jöhet ki, de ha eléri a 3 hónapos kort, azért jó lenne, ha kijárkálhatna, még ha felügyelettel, a másik cicáimmal és velünk is, de kijárkálhatna. Mit tegyünk?

2014. júl. 16. 08:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem engedném ki max. ,majd felnőtt korában amikor már nem lesz ilyen kis szeleburdi.
2014. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A gond, hogy a másik kettő kijárós, így folyton azt látja, hogy a haverjai elmennek. Ez a szegény meg ül az ajtóban és visít, hogy menne utánuk. Cicát ilyen keservesen sírni még nem láttam. Úgyhogy mindenképp kiengedem, egyébként sem vagyok híve a benti nevelésnek. Bejönnek, éjszakára be vannak zárva, de a nappali szabadság szerintem kell nekik. Egyelőre csak hámmal, késöbb felügyelettel, és csak utána akarom szabadon engedni, akkor is a nagyokkal. A kérdés az, hogy a kutyától való félelmét, távolságtartását hogyan erősítsük?
2014. júl. 16. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!