Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám agresszív, nem...

A macskám agresszív, nem engedi hogy simogassuk. Miért?

Figyelt kérdés

Kis kölyökmacska, 2 hónapos, nagyon virgonc, rengeteg rohangál, folyton vadászik mindenre, a kezünkre és a lábunkra is. Ha meg akarjuk simogatni, rögtön hanyatt vágja magát és mintha játszana-támadna a mancsaival. A simogatást alig tűri ha ölbe vesszük is. Gyakran próbálkozik harapással is, ha nagyon durva rászólunk erélyesebben, de olyankor meg elrohan. Azért csinálja mert eleinte lassan húzgáltam a kezemet a padlón és játékból rátámadt? Van hogy odajön, dorombol, dörgölődzik, de amikor simogatnánk ellenségesen viselkedik, bár dorombol tovább...

Esetleg vmi ötlet hogyan lehet szelídebb, nyugodtabb, kedvesebb?



2014. júl. 16. 13:43
 1/3 anonim válasza:

Milyen cicátok van?Lakásban vagy kertesházba laktok?Nekünk török angóra cicánk van,és ugyanezt csinálja..hiperaktív kis diló macskosz :)

Szerintem majd kinövi,olvastam vhol hogy most bennük van nagyon ez a vadászösztön,majd 3 hónapos korában leszokik róla. 😃 Sok sikert a cicatartáshoz!;)

2014. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyi idős korban az lenne a fura, ha nem csinálná. Idővel "kinövi", de addig rajtatok tanul "vadászni". Ha megtámadja a kezeteket, akkor nem kell mozdulni, nyugodtan ki kell várni, amíg abbahagyja. Hamar megunja és más játék után néz.

Vegyél, vagy fabrikálj neki játékokat, hogy azok kössék le a figyelmét. Amikor látod, hogy elfáradt, akkor próbáld simogatni. Etetésnél én sosem hagyom ki, hogy a macskáimat megsimogassam.

2014. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rengeteg játéka van, de velünk foglakozik a legtöbbet. Sima kis házi macska. Egyébként amióta megírtam ezt a kérdést megoldódott a probléma, amikor harapni akart egyszerűen nem foglalkoztunk vele és békén hagytuk, azóta csak 1-2 alkalommal próbált harapni és elkezdett kedvesen játszani - nem engedi ki a körmét, csak puha manccsal "tapogatózik". :D
2014. júl. 20. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!