Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féregtelenítés 4 hónapos...

Féregtelenítés 4 hónapos cicának? Tippeket szeretnék kérni!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Cicám lassan 4 hónapos kandúr, és kapott még az első oltásakor a dokinál egy féreghajtó tablettát, de utána nem kellett neki mást adni, mert a férgesség semmilyen általa említett tünetét nem tapasztaltam.


De olvastam több helyen is, hogy ajánlott féregteleníteni őket pár havonta. Van olyan készítmény, amit nem az orvos ír fel, és lehetőleg nem tabletta, illetve kölyök cicáknak is lehet adni? Ez az ismételgetés a lakásban tartott cicákra is vonatkozik?


Előre is köszönöm azoknak, akik segítenek!



2014. júl. 16. 17:01
 1/2 Maxitabi ***** válasza:

A féreghajtót csak állatpatikában lehet beszerezni.

Három féle létezik: a tabletta (legszélesebb spektrumú), a cseppentős(drága) és a paszta (de állítólag nem mindenféle féreg ellen).

A benti cicákat ugyan úgy szoktuk féregteleníteni,mivel a cipőddel-táskáddal-cuccaiddal beviheted a lakásba te is - nemcsak a férgeket,más bacikat,vírusokat is - persze kisebb az esélye. Inkább elviszem én is 3 havonta dokihoz, hogy adja be a tablettát nekik (én sem tudom beadni)-legalább megvizsgálja őket...

2014. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 16. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!