Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb 8 hónapos a cicánk. Sajnos...

Kb 8 hónapos a cicánk. Sajnos nem az a simulós, kedves fajta. Ráadásul mindent tönkre tesz, hogyan lehet leszoktatni arról, hogy a fotelon élezze a körmét? Van kaparó fája, aludni alszik rajta, de nem használja amire vettük.

Figyelt kérdés
Férjemnek elege van belőle, mert megy rá a pénz, de semmi látszatja. Ő megszabadulna tőle, de én sajnálom, hogy itt van 4 hetes kora óta, hogyan szokná meg a másik helyet? Kérdés hova lehetne vinni, senkinek nem kell. Még nincs ivartalanítva az változtat valamin?

2014. júl. 17. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Úgy szoktasd le arról, hogy rákiabálsz. Először halkabban, majd ha nem javul a helyzet (vagyis ha nem fut el, vagy ijed meg) és tovább csinálja akkor kezdj kicsit hangosabban kiabálni vele, és ha megijed, akkor többé nem fogja merni ezt tovább csinálni.
2014. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de mindig el van viccelve. Azt is tudja, h nem szabad a konyhaasztalra menni, de, ha nem látjuk felmegy.
2014. júl. 17. 21:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sokat számít az ivartalanítás, én ezt tapasztaltam (rengeteg cicám van.) 1 éves koruk után lényegesen nyugodtabbak lesznek, sokat változik a jellemük, egy 8 hónapos cica még egy nagy gyerek. Következetesen kell nevelni, szépen rá lehet szoktatni a kaparófára, a vízipisztolyos módszer sem rossz, ha pl. felmegy a konyhaasztalra... Több helyre, a fotel mellé is tennék kaparófát, azt pedig ideiglenesen letakarnám valami vastag fóliával, befújnám citrus olajjal vagy teafa olajjal, annak a szagát nem szeretik. Ajánlom figyelmedbe a "Pokoli macskák" angolul "My cat from hell" című sorozatot, rengeteget lehet tanulni belőle, pont az ilyen problémás cicák megneveléséről szól.
2014. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Jó ötlet.
2014. júl. 19. 22:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha el van viccelve, ne csodálkozz :(

Amúgy mi eleinte tapsoltunk neki, most már elég mérgesen rászólni. Asztalra felmegy, de csak akkor, ha (azt hiszi:)) nem látjuk.

2014. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És még valami: ha egyszer már felelősséget vállaltok egy lényért, akkor nem lehet csak úgy szabadulni tőle, mert vannak nehézségek. Ez a macskatartással jár, nem fog egész nap egy sarokban ülni, ráadásul ő csak egy kis baba cica még, akárcsak egy kisgyerek. Ezt kellene megértenie a párodnak.
2014. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen én is egyetértek a felelősségvállalásról stb, ezért van még itt. Most megbeszéltük, h marad és kész. Amúgy nálunk is felmegy az asztalra, h nem vagyunk itthon inkább akkor, látom a nyomait. Étkezésben férjem szigorú reggel és este kap csak enni és tápot. Azt vettem észre, ha éhes akkor megy fel az asztalra. Egész nap nincs előtte kaja.
2014. júl. 20. 09:41
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem akkor keresi a kaját az asztalon. lehet, jobb lenne, ha mégis lenne előtte kaja, talán száraz. az enyém előtt van egész nap. a nedves meg összevissza, mert hol eszik, hol nem...
2014. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nálatok marad a cica :)


Nem mindig kell ragaszkodni a merev szabályokhoz. Ha éhes akkor többet vagy még inkább: többször kell etetni, mivel a macsekok inkább többször esznek kevesebbet. Én úgy tudom (persze az ínyenc falatokat leszámítva mert az azonnal elfogy akkor is ha kipukkad:)) ha a macska nem éhes, akkor nem eszik. Mi is szoktunk elől hagyni szárazat napközben és tényleg csak akkor eszi ha már éhes.


Kaparófára szoktatáshoz szokták javasolni a macskamentát is. Az enyémnél semmilyen hatást nem váltott ki, de próba szerencse :)

2014. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hagyjátok előtte az ételt mindenképp, azért megy fel az asztalra. A macska tipikusan az az állat, aki többször eszik keveset, és így egész nap amikor eszébe jut eszeget. A kutyát kell időre etetni, nem a cicát. A mienk előtt is ott van mindig a száraz táp, meg egy kis konzerv, soha nem megy fel az asztalra.
2014. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!