Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nincs baja a kiscicámnak?

Ugye nincs baja a kiscicámnak?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptuk, mégcsak 6 hetes, viszont kissé intsabil a járása. kissé billeg szegényem.

Ugye nem a tegnapi utazás tett be neki? :"(


2014. júl. 18. 16:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Inkabb a meleg. Raadasul a 6 hetes igazabol meg nagyon pici, valojaban meg nem is anynira stabil.. mint lesz 8hetes utan :)
2014. júl. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

és tudok rajta segíteni valahogy? egész nap hűvösön van de 2 óránként egy egy 5 percre kiülünk vele a fa alá a hintaszékbe.

issza a hűvös (NEM HIDEG) tejet.


És a járásán segíthetek? Szegényem magára van ebben utalva de nem szeretném ha később gondja lenne.


Jah, és estére, kis kenyér belet tejbe áztatva kapott, de nem ette meg, viszont a reggeli virslim marhán izlett neki :) ez jó?

2014. júl. 18. 16:31
 3/21 anonim ***** válasza:

Féreghajtót kapott már? Mert ha férges, az elszívhatja az energiáját és ezért szédülhet, tehát billeghet.

Oltásai vannak? Mert lehet kezdődő betegségjele.

Tejbe áztatott kenyérnek szinte semmi tápértéke nincs számára, akkor már annál is jobb valami no-name macskakaja.

Vagy legalább virsli, ha az ízlett neki.


Tejet én nem nagyon adnék neki, csak nagyon ritkán. Az ő emésztésük nem tudja rendesen feldolgozni a tehéntejet.


Tehát kezdetnek próbálj az étkezésén változtatni és mindenképp kapjon féreghajtót.


Lehet hogy csak a kora a gond, ahogy az első írta, de ha mégsem akkor a késlekedés sok bajt okozhat még.

2014. júl. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
de buta vagy hát a tegnap kaptátok hogy lehetne 6 hetes?
2014. júl. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
El kéne vinni állatorvoshoz. Féreghajtóért mindenképp. Egyébként a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet kimondja, hogy a görény, kutya és macska kölyköket 8 hetes korukig nem szabad elválasztani az anyjuktól (14.§ (15)), de ezen ugye már segíteni nem tudunk, csak azért mondom, hogy legközelebb tudd.
2014. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Féreghajtás az hogy néz ki. Tudom tabletta. de folyamatosan kell neki adni? vagy csak 1et? és kb. mennyi egy jobb féreghajtó?
2014. júl. 18. 16:44
 7/21 A kérdező kommentje:
OLXen hirdették, néztem egy csomó honlapot, írták hogy 6hetes korban már nyugodtan el lehet vinni
2014. júl. 18. 16:46
 8/21 A kérdező kommentje:
2014. júl. 18. 16:48
 9/21 anonim ***** válasza:

Remélem nem fizettél egy OLX-es cicáért......


Féreghajtót állatorvosnál tudsz venni, ha városban laksz, akkor állatpatikában (ha van)

Ilyen pici cicának szerintem pasztát fognak ajánlani, nem tablettát. Legalábbis az én cicámnak azt adtak mé olyan 9-10 hetes kora körül.


Egyszerűbb lenne, ha felkeresnél egy állatdokit, ő beadja neki, amit ő jobbnak lát és megmondja mikor kell megismételni.

2014. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
te egy 2009-es kérdésre alapozol ahol 90%-a a válaszolóknak azt írta, hogy 8 körül. Mindegy ezen nem tudsz változtatni, frissebb dolgoknak kellett volna utánanézni, mert 5 év alatt sokat megtudtak az állatok viselkedéséről a különböző elválasztási időszakok után. És tény, hogy a túl korán elválasztott állatok "sérülékenyebbek", mint a később elválasztottak. És itt a sérülékenyt pl az idegrendszerre, a szocializációra és hasonlókra értsd.
2014. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!