Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 11 hónapos cicánknak úgy néz...

11 hónapos cicánknak úgy néz ki kiscicái lesznek. Nem veszélyes ez rá nézve?

Figyelt kérdés
A kutyával együtt akartuk ivartalanítani, csak hát a cicánál nem tudtuk mikor tüzel meg ilyenek. És most nagyon úgy néz ki, hogy vemhes.
2010. jan. 8. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy 11 hónapos cica már ivarérett és elég fejlett is a kölykök kihordásához. Az állatok az emberekkel ellentétben nem "hülyék", nem tüzelnek, amíg nem képesek kihordani és megszülni is a kölykeiket. Az enyém is tavaly ennyi idősen szült, könnyedén kinyomta, szinte kirepültek belőle a kölykök.
2010. jan. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Az állatok tényleg nem hülyék, csak egy baj van, nem tudnak gondoskodni magukról. Ezért nekünk kell, mert elvileg okosabbak vagyunk náluk. Ha hagyjuk őket vemhesülni, akkor viszont ez a tétel megdől, hiszen: születik 10 kismacsek, akik valami csoda folytán mind jó gazdihoz kerülnek. A 10 macseknak a következő évben évben születik 2-2 almomja, az 200 kismacsek. Ők is...., az 8000 kismacsek. Na jó, biztos túloztam, ezért csak vegyük a 10%-át, ami ugye tényleg a minimum. Tehát 800 macskának kéne jó gazdit keresni 2 év alatt és ez csak 1 macsek 2 év alatti leszármazottai. Mindeközben a kevésbé szerencsés kóbor macsekok bekerülnek a sintértelepre, ahol - tekintve, hogy a házi szaporulatok már lefedték a lehetséges összes gazdi kapacitást - elaltatják őket. Sokszor a mamacicát a kölykeivel. Ez a szomorú valóság. Szóval kedves gazdi, ivartalanníttasd gyorsan a vemhes cicust, mert sajnos minden cicának nem találhatsz gazdit, valakik biztos nagyon rosszul járnak a mai világban.
2010. jan. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem, akarom is ivartalanítani vinni, de ezt már így vemhesen is meg lehet?
2010. jan. 9. 00:11
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia:)Elviheted őt,kiveszik a kiscicákat belőle.Utána gondolom nem egyből ivartalanítják ki a mamacicát.De elkell mondjam nagyon drágák ezek a műtétek.De jobban jársz ha most veszik el a kiscicákat,mint amikor megszületnek,és nincs hova tenni szegényeket.Te döntesz:)Ha szeretnél kiscicákat,vagy jó helyük lesz akkor majd csak a szülés után:)

De ne legyen vízbedobálgatos:(Az nem humános,emberibben kell kezelni,ők is élőlények:)

2010. jan. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Igen, ha még nem annyira előrehaladott most kellene elvinned. Igen, ilyenkor is lehet. Ha nem előrehaladott állapotban van, akkor még nem fejlődtek ki a kiscicák.

Lehet, hogy csak egy van benne és arról tudsz még gondoskodni. De ha 6-8? Ha nem tudod őket jó gazdihoz juttatni akkor ott fogsz állni, hogy pár hetes kiscicákat, akarsz majd elaltatni. Amit nem biztos, hogy elvállal az állatorvos! Gondolom az okozhatta a "bajt" hogy olyan kicsinek és fiatalkának tűnt. Az ember nem is gondolná, hogy már ivarérett. Szerintem most vidd el.

2010. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Épp azért volt a baj, hogy nem tudtuk már ivarérett, mivel abnormálisan kicsi.

Na majd konzultálok az állatorvossal, megnézni esetleg ultrahanggal mennyi kicsi van, vagy valami aztán meglátom.

Köszönöm szépen a válaszokat.:)

2010. jan. 9. 12:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én első nősténycicám is abnormálisan kis termetű volt, és mielőtt észrevettem volna, valamelyik pedofil kandúr felcsinálta. (UTÓBB IVARTALANÍTVA LETT!)

Meg is szülte, és képzeld el, HAT kölyök volt abban a pici anyamacskában! A szülés után viszont elment, otthagyta a kölyköket, és egy hét múlva jött csak haza, amikor már az összes kölyök megdöglött.

Azért írom le ezt, mert az ilyen fiatal anyamacskából teljesen hiányoznak az anyai ösztönök, nem szabad kölykölni hagyni. Van néhány rendesebb doki, akik olcsóbban is megoperálják így is, nekem a mostani lánycicámon 4000 Ft,-ért végezték el a beavatkozást (igaz, ő még nem volt vemhes).

Kérdezz körbe, de feltétlenül szedesd ki a bébiket belőle!

2010. jan. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
11 hónapos macskában még tényleg nincs anyaösztön. a miénk is otthagyta az első almát. de ha van a közelben másik vemhes macska akkor hagyjátok megszülni és adjátok oda annak a macskának. aztán gondoskodtok hogy jó helyre kerüljön. de csak akkor ha az a másik elég felelősségteljes mamacica
2010. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

A vemhesség egész ideje alatt lehet a cicát, kutyát ivartalanítani.

Kap egy altató injekciót, aminek következtében a picik is elalszanak.

Amikor kiveszik őket és elvágják a köldökzsinórt stb... megszűnik a keringésük és fájdalommentesen végleg elalszanak...


Uh? Nem tudom, nálunk ez 4000 Ft-ba kerül. Én ezt a pénzt is az ivartalanításba tenném.

2010. jan. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Simán lehet ivartalaníttatni vemhesen. Az a legokosabb amit tehetsz. És 11 hónaposan ivarérett ugyan a cica, de azért elég fiatal. Ráadásul mit kezdesz 5-6 kiscicával?
2010. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!