Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első oltás, szobatisztaság?

Első oltás, szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Kedves macskások!

Jövő héten fogok kapni egy nagyon szép cica fiút. A kérdésem az lenne, mikor kell az első oltás neki? Sosem volt még cicám, csak kutyám volt, ezért nem tudom ezeket az alapokat. A cica a korához képest nagy, ugyanis amikor született a testvérei elpusztultak... :( A cica június elején született, már eszik, nagyon fejlett a korához képest.

Kinit-benti cicának szeretném, hogyan tudnám szobatisztaságra nevelni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. júl. 20. 18:42
 1/4 KGabi0000 ***** válasza:
49%
Oltás szerintem fölösleges neki,a mi cicáink sem kaptak,semmi bajuk nem volt soha,az csak pénzkidobás,hiszen egy sima házimacskának nagyon erős az immunrendszere.Én nagyon nehezen tudtam csak szobatisztaságra szoktatni a cicámat,sokszor kellett takarítanom,mert egy hely volt,ahova mindig piszkítani akart,én elzártam tőle azt a helyet,így kénytelen volt az alomba végezni a dolgát.Viszont készülj fel arra,hogy eleinte elég sokszor kell takarítani utána.De szinte biztos,hogy a te cicád is jobban fogja szeretni azt,ha kint lehet,nálunk is csak éjszakára maradhat bent,de nem is nagyon akar bejönni,sokkal inkább szeret kint aludni.
2014. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos a kombinált oltás! Rengeteg cica hal meg olyan fertőzésekben, amit egy sima oltással meg lehetne előzni, ráadásul nem is drága! Az előző válaszoló cicáinak ezek szerint szerencséjük volt, hogy nem kaptak el semmit, de nagyon sok cica belehal ezekbe a fertőzésekbe, gyakran találkozom ilyen esetekkel! 7-8 hetesen már be lehet adatni az első oltást, 3 héttel utána kell egy ismétlő. A későbbiekben pedig évente egyszer kell majd oltatni. Az oltás mellet nagyon fontos negyedévente féreghajtani, a te érdekedben is. Később pedig ivartalaníttasd, sokkal tovább fog úgy élni, nem fog elkapni nemi úton és verekedéssel terjedő halálos, gyógyíthatatlan fertőzéseket (FIV, Felv).
2014. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem írni, ha kijárós lesz a cica, tehát találkozhat más macskákkal, akkor leukózis (Felv) ellen is érdemes beoltatni, mert az gyógyíthatatlan, ha elkapja.
2014. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kinti-benti cica lesz, természetes ívartalanítás is lesz, azaz már most tervezem. Az oldásról az információt köszönöm! Pénzt nem sajnálom rá, tehát ha az ember állatot vállal annak vannak költségei, de azt is köszönöm hogy megírtad mit és hogyan kérjek neki! :)

2014. júl. 21. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!