Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiú vagy lány? Hogyan tanítsam...

Fiú vagy lány? Hogyan tanítsam majd meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy kölyök cicát, első kérdésem az lenne hogy fiú vagy lány lenne a jobb? Félek hogyha kandúr lesz akkor elcsámborog, de viszont nem szeretnék majd kismacskákkal gyarapodni ez a baj a lánnyal. Tudom hogy ivartalanitással ez megoldható, de nincs rá lehetőségem. Másodszor az igaz hogyha pl. Egy telepről hoznék macskát ahol több macska félénk, és a kandúrok szinte vadan élnek akkor az én macskám se lehet barátságos és bújós?

Harmadszor pedig megtudnám arra tanítani hogy a kutyákhoz ne menjen közel, idegenekkel ne legyen barátságos és hogy ne csámborogjon el? Ha igen akkor hogyan?

Előre köszönöm a válaszokat. Bunkók kíméljenek és rosszindulatúak ne válaszoljanak!



2014. júl. 21. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Idegenekkel ne legyen barátságos?! Ez egy MACSKA! Majd ő eldönti, akar-e idegenekkel barátkozni, akar-e elcsámborogni, annyi esze meg szokott lenni a macskáknak, hogy nem megy oda a kutyákhoz.

Ha nem tudod ivartalanítani, sajnos azt javaslom, inkább ne vegyél macskát, mert a hím úgyis elcsámborog, a nőstény meg ugyanúgy, ha épp szukagörcse van, és már vemhesen jön haza.

2014. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne érts félre, nem bántásból mondom, de szerintem ne legyen cicád. Ivartalanítás nélkül nagyon rövid ideig fog élni, verekszik, elkap nemi úton terjedő halálos fertőzéseket (FIV,Felv), elcsavarog, közben balesetek érik (kutya, autó....stb.) Ha ivartalanításra nincs lehetőséged (?), mit fogsz tenni, ha beteg lesz, komoly sérülés éri és állatorvosra lesz szüksége? Mert ez előbb-utóbb be fog következni. Akkor majd végignézed a haláltusáját úgy, hogy nem teszel érte semmit? Sajnos sok ilyen "ember" megfordul itt a gyakorikérdéseken, ne tartozz közéjük.
2014. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia

Szerintem legyen cicád! Ez hülyeség hogy ivarzalanítsd bla bla bla.... Az én cicám sincs és még semmi baja sincs,volt már több cicám egyik se volt ivartalanítva. Ez az ivarzalanítás csak a nagy hú de pénzesek mániája (nem megsértődni). Szerintem fiú cicád legyen mert azok bújósabbak a lány cicák kicsit hisztisek.

Ha van még kérdésed írj üzit :-)

Üdv egy macska mániás!

2014. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pénzesek mániája?! Nem, ez a felelősségteljes macskatartók mániája.

Bocs.

Akinek ennyire nincs pénze, annak inkább ne legyen macskája... Vegyél kutyát. Azt nem feltétlenül szükséges ivartalanítani, legalábbis a kan kutyákat nem.

2014. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves hármas, megkérdezhetem, hogy a cicáid hány évig éltek ivarosan? És hogy tudod-e, a mostani cicád fertőződött-e FIV vírussal, Felv vírussal, ami leginkább ivaros állatok között terjed? Ha netán megkapta valamelyiket a cicád, akkor pedig fertőzi a többi cicát folyamatosan? Na ez a felelőtlenség, nem beszélve a sok szerencsétlen, értelmetlenül megszületett kicsiről. Engem sem vet fel a pénz, mégis minden cicámat ivartalaníttattam, közben inkább lemondtam mindenről, csak a műtétre tudjam összegyűjteni a pénzt, mert nekem ez volt a legfontosabb. Az sem kifogás, ha valakinek tényleg nincs rá anyagilag lehetősége, lehet örökbe fogadni állatmentőktől már ivartalanított cicát vagy ivartalanítási támogatást kérni... Szóval nem pénz kérdése, hanem a felelős állattartás alapja...
2014. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Felőlem azt mondtok amit akartok Nem érdekel ! Sőt meg sem hat.

Üdv : #3

2014. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyerekes vagy, hármas. Sajnálom a cicáidat.
2014. júl. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8%
Az én ciámat nem kell sajnálni neki van a legjobb dolga ! Szeretem és megadok neki mindent amire csak szüksége van. Attol hogy nem ivartalaníttatom attol ugyanúgy megveszem neki a legdrágám tápot és ha szüksége van akkor gyógyszert is.
2014. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!