Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új macskánál tudnivalók?

Új macskánál tudnivalók?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy kiscicát milyen alapvető információkat kell tudnom?Utána olvasgattam már kicsit,hogy pl. legyen kaparófája,ne legyen közel alomhoz az etető stb.


De ha bent tartanám, akkor is kell féregteleníteni és oltatni, és mennyi idősen,milyen sűrűn mennyiért?


Meg milyen gyakran kell fürdetni mire kell vigyázni,és más egyéb infókra is kíváncsi vagyok ezzel a témával kapcsolatban :)



2014. júl. 21. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Alap kombinált oltás benti cicának is szükséges, mert a ruhádon, cipődön is be tudod vinni neki a vírusokat, ugyanúgy, mint a féregpetéket, tehát benti cicát is kell negyedévente féregteleníteni. Ami még nagyon fontos, 6 hónapos kora körül az ivartalanítás. Okos dolog csak bent tartani, ha emellett oltatod, ivartalaníttatod, vigyázol rá, jó eséllyel hosszú élete lesz. Egy cicát - főleg bentit, felesleges fürdetni, inkább árt neki, mint használ. 8 hetesen megkaphatja az első kombinált oltását, rá 3 hétre kell majd egy ismétlő oltás, hogy kialakuljon a védettség. Utána már csak évente 1x kell ismételni az oltást. Az alap kombinált oltás nálunk 3500Ft, de eltérő árak lehetnek, érdemes körbenézni. Féregtelenítés kezdetben 2-3 alkalommal 2 hetente, utána pedig negyedévente szükséges, ez egy párszáz forintos tétel.
2014. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam sok kismacska megnőtt már, tudok segíteni neked valamennyit! Ha kinti cica lesz akkor én úgy oldottam meg, hogy egy hétig bezárva volt oda ahol később enni kap majd, meg ahol aludhat ha akar. Nekem egy fáskamra volt ez a hely. Ott volt egy hét formáig míg megszokja a helyét. Közben persze foglalkoztam vele én is, de ki nem engedtem, mert még új helyen, kicsi macska könnyen elmegy, nem talál vissza. Ha letelt az egy hét kinyitottam neki az ajtót, aztán engedtem hadd jöjjön ki, hadd ismerkedjen. Ilyenkor már valamennyire ismert engem is, a hangomat is, a helyet is, úgyhogy messzire soha nem ment el. Innentől nappal kint lehet hagyni, éjjelre viszont csak beteszem még, míg nem nő meg nagyobbra. Benti cicánál ott könnyebb mert ott nem mehet el messzire a lakásból. Biztos hogy napokig inkább elbújik, minthogy ismerkedjen, de ilyenkor hagyni kell, majd megnyugszik és előjön. Legyen neki vize, eledele többi nem érdekes. Vannak ezek a bolti kaparók, ezeket nem szeretem. Jobb szerintem ha szerzel egy rendes fa rönkfélét mert az természetesebb, jobban kedvelik a cicák, úgy tapasztaltam. Macskabútort is érdemes szerezni de a bolti plüss bevonatúra gondolj, hanem azt is házilag természetes rönkökből, ágakból érdemes, ami sima fa. Kedvelni fogja ugrálni, mászni fog rajta. Igen érdemes beoltatni ha lakásban lakik is, a féreghajtás alap ott bent is. ha akarod hámhoz szoktatva kiviheted néha kaparászni. Ivartalanítani is érdemes mert főleg a kandúr nem jelöl annyit akkor így vagy semennyit sem.
2014. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A féregtelenítés az kell meg az akkor nem drága.De az oltásokat nem lehet elhanyagolni mivel benti?


Amúgy az ivartalanítás mennyibe kerül?

2014. júl. 21. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet elhanyagolni az oltást. Ha megbetegszik, sokszorosát költheted majd a kezelésre. Macskamentőktől fogadhatsz örökbe már oltott cicát is (sőt ivartalanítottat is), akkor csak az évi ismétlő oltásra kell költened. Ivartalanítás árai nagyon változóak, nálunk kandúr 4-5 ezer ft, nőstény 9-12 ezer ft.
2014. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha macskát akarok,oltásokkal ivartalanítással együtt minimum 10ezer? :/
2014. júl. 21. 13:07
 6/7 A kérdező kommentje:
De az ilyen állatmenhelyekről sem szállítják a cicákat, értük kell menni?Mivel ahol lakom a legközelebbi is elég messze van.
2014. júl. 21. 13:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Legtöbb esetben a szállítást meg tudják szervezni, ha nem tudsz érte menni. Viszont azzal nem árt tisztában lenni, hogy bármikor történhet betegség, baleset a cicával, ami hirtelen jött kiadás lehet. Érdemes minden hónapban félretenni egy keveset, összespórolni egy nagyobb összeget, amihez hozzányúlhatsz baj esetén. Oltással, ivartalaníttatással lényegesen kisebb lesz az esélye, hogy baja essen.... de megtörténhet, benne van a pakliban. Ha már az elején gondot okoz az oltás, ivartalaníttatás ára (szerintem pár hónap alatt nem gáz összespórolni),akkor jobb, ha nem tartasz cicát. Csak ha felelősségteljesen el tudod látni és tudsz gondoskodni róla, baj esetén is.... Nem bántásból írom, csak gondolkozz el ezen... itt egy élőlényről van szó, akiért 100%-ban te felelsz.
2014. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!