Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a cicám és...

Miért csinálja ezt a cicám és ez a módszer valóban nevelésre szolgál?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden leírni a dolgokat: egyszer csak rájön a semmiből, elkezd nyávogni idegesen és letámad nagyon durván ; rohangál fel alá, nem lehet lenyugtatni, nem lehet semmit se csinálni vele ; fogja és megharapja a lábam és ami a legrosszabb, az az, hogy nem lehet megnevelni, mert egy öntörvényű agresszív gombóc. Voltam állatorvosnál ivartalanítás céljából és ott egy hozzáértő hölgy (maga az orvos) megmutatta és elmagyarázta hogyan kell nevelni a cicákat. Ahol az anyjuk vitte, ott kell megfogni és addig tartani, ill. a szemébe nézni amíg meg nem adja magát (el kell venni a szabadságát). A cicák akiket ismertem eddig mindegyik "megfagyott" ettől a mozdulattól, az enyém viszont tekereg, sikít, karmol, harap..ilyet még nem tapasztaltam. Mivel ez a nevelési módszer sem hat, mit tudok tenni, hogy később ne higgye, hogy Ő uralkodik felettem? 14 hetes ivartalanított kandúr cicáról van szó. (és mielőtt jönnek a válaszok, hogy ott nem lehet fogni, mert fáj neki: ez NEM igaz! Rengeteg helyen utána olvastam (sajnos sok helyen tévesen még mindig azt írják, hogy nem szabad) és az orvos is ezt mondta, akinek kb. 20 perc után megadta magát)

2014. júl. 23. 10:51
 1/4 anonim válasza:

nem értek ehhez annyira, az én macskámmal nincs ilyen gond... mármint ő is rengetegszer rohangál és letámad de csak játék céljából, a lábamat meg a karomat is csak úgy fogja ilyenkor meg hogy nincs kint a karma se és nagyon gyengéden harapdál :)

de ha kiindulunk az emberekből, esetleg próbáld meg, hogy ilyenkor megfogod a nyakánál ahogy írtad és csukd be a wc-be vagy valami kisebb helységbe, hátha megnyugszik, és egy 10-15 perc múlva engedd ki. De ekkor is mielőtt útjára engeded fogd meg a nyakát és nézz a szemébe, mond neki hogy nem szabd vagy valami ilyesmit. Hátha... :)

2014. júl. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

még csak 3 hónapos persze hogy hiperaktív és szerintem szó sincs agresszióról egyszerűen nem tanulta meg a vadulás mértékét vagy mert utcáról fogadtátok be vagy túl korán lett elválasztva. Ezek a bekattanások a sok energia felgyülemlése miatt van, mennyit játszasz vele egy nap ? Próbáljátok a játékot átrakni estére mikor jobban pörög, látni fogod mikor kezd fáradni. Ha elkezdene téged támadni kezdj el húzogatni előtte egy játékot ami izgalmasabb préda mint a te kezed. Valóban egy nevelési módszer a nyaknál felemelés és megrázás óvatosan,de egy túlpörgött macska persze hogy harcol ellene,orvos meg azért megnézheti magát hogy 20 percig lógatta szerencsétlen macskát aki kimerült már abba hogy küzdjön..

Plusz ha mindig emelgetni fogod ilyen módon akkor félni fog a kezedtől egy idő után. Egyetlen tanácsom a rengeteg játék,botok,pin-ponglabdák,lézer,műegerek stb próbáld lefárasztani a csöppséget. Emelgetés helyett meg inkább kiálts rá erélyesen és hagyd faképnél,vagy tereld el a figyelmét, ne akard hogy később féljen tőled mert az már valós érzelem lesz,ez egyenlőre egy vadabb játék :)

2014. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindet ki fogom, próbálni :)
2014. júl. 26. 13:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy hasonló természetű cicám. Őt úgy találtam, maximum három hónapos korában. Szerintem korán maradt magára, hiányzott az anyukája, és a tesói. Hónapok teltek le míg lehiggadt. Sok türelem kellett hozzá, hogy nyugodtabb legyen. Sok cirógatást, és babusgatást igényelt a kicsi.

Én is azt mondom, hogy az energiáit kell lekötni, sok játékkal, és szeretgetéssel teli dögönyözéssel (nálunk kis zörgő műanyag tojások arattak a legnagyobb sikert). A szemmel való megfagyasztás szerintem nem jó, mert csak félni fog a cica.

2014. júl. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!