Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hívják egyesek a macskák...

Miért hívják egyesek a macskákat így?

Figyelt kérdés
Sajnos a családomban több embernél is tapasztaltam, hogy habár a macskának van neve, mégis előszeretettel szólítják "cuncikának", "kis k....vának" és hasonló minősíthetetlen szinonimáin a női nemi szervnek. Engem ez borzasztóan zavar, de legfőképpen nem értem. Esetleg valaki tudja mi lehet az oka ennek?

2014. júl. 23. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettem észre. Nekünk Zörgő a cicánk neve és mindig így hívjuk. Amikor bagzik akkor szokta a párom azt mondani hogy kis ku...

Nálatok nem ez a helyzet?? Nem csak bagzásnál?

2014. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, már ivartalanítva is lett a kiscicám. Szóval ettől függetlenül hívják így valamiért :/ De azért köszönöm a választ, jó ötlet volt :)
2014. júl. 23. 23:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szólj nekik, hogy a cica nem egy négy lábon járó női nemi szerv, hanem egy macska, van saját identitása, és az a macskára hajaz.

Én a kandúromat ugyan szoktam Tökinek hívni, de akkor haragszom rá.

És hadd ne mondjam, engem sokszor hogy "becéztek" gyerekkoromban, mert az is hasonló volt, csak vulgárisabb, mint amivel a cicádat illetik.

2014. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Hm akkor nem tudom, de engem is zavarna. Amikor bagzik is rászólok mindig a páromra hogy ne mondjon ilyet neki.
2014. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
ez az angolban is megfigyelhető, mivel a pussy szót egyaránt használják a női nemiszervre és a macskára is.
2014. júl. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindig szólok érte, ha hallom. Mindig röhögnek, aztán 10 perc múlva megint ugyanezt hallom...
2014. júl. 23. 23:27
 7/9 anonim ***** válasza:

A macskánk "hivatalos" neve Beni.

És macskának, cicának hívtuk, de már új neve van:

Makka. (a 2 évesünk így mondja ki a macskát :)

Soha fel nem melült bennünk, hogy cuncikának, és egyéb borzalmaknak hívjuk.

2014. júl. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyik barátom imádja a macskáját, de néha ilyeneket mond neki: "na mi van te f...sz", "gyökér", "el foglak verni, ha még egyszer lopsz". Mindezt szeretettel. Ilyenkor kíváncsi vagyok mit szólhatnak a szomszédok. :)

Mondjuk a "kis k...rva", "cuncika" szerintem alpáribb.

2014. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az az oka, hogy téged láthatóan idegesít, sért, és látják, hogy a lelkedre veszed, mert a te cicád, és kikéred magadnak a cica nevében is, hogy ilyeneket mondjanak rá. Egy időben én is tapasztaltam ezt, az emberek/családtagok nyilván jól szórakoznak azon, hogy te ezen felfújod magad. Ez az egyik része.

A másik pedig, hogy nem biztos ám, hogy ezt bántásból mondják rá. Poénból, szeretetből is lehet így hívni őket, ez nyilván az ember saját személyiségétől és kultúrájától függ, hogy "kis kurv..nak" vagy "ciculínó"nak, vagy "csufinkának" hívja a ciccmiccet. Nálunk is a "dagadék"tól elkedzve a "riherongyon" át a "cukikáig" terjed az igen széles macska becézés paletta. Ha trágár vagy alpári szavakkal illetik a cicát, ne vedd magadra, a cica úgysem érti - tehát őt ez nem fogja zavarni -, az pedig, hogy az adott egyénről mit mond el ez a magatartás, hogy "leku...ázza" a cicát, sem a te szegénységi bizonyítványod, nem igaz? Nem kell vele foglalkozni, minél inkább szólsz, annál inkább csinálni fogják, nekem is mondták, hogy tetszik nekik ahogy ilyen számukra jelentéktelen dolgokon puffogok. Szerintem nem tudsz tenni ellene, ereszd el a füled mellett, ne is figyelj rá.

2014. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!