Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha ivartalanítva lesz egy...

Ha ivartalanítva lesz egy cica, akkor kevésbé lesz játékos? Megváltozik a "személyisége"?

Figyelt kérdés
Szóval, van egy 3 hónapos cicám, fogom majd ivartalanítani, de azon gondolkodtam, hogy mennyire fogom ezzel megváltoztatni a cicát? Mennyire lesz más a viselkedése? Fog még ugrálni a játékok után, meg lesz még benne vadászösztön? Vagy ez mind kiveszik belőle?
2014. júl. 24. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Mi a 6 hónaposan ivartalanítottuk a cicánkat, most egy éves, és ugyanolyan játékos, mint előtte, egész nap ugrál, játszik a másik cicával stb. Mondjuk ez macskafüggő is, ha a tied alapból nem olyan játékos, akkor nem lesz ennyire hiperaktív, de "lustább" sem. Ez egy nagy tévhit, hogy az ivartalanított macskák ellustulnak, meg elhíznak.
2014. júl. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Megváltozik a viselkedése, mondta a doki, mi is fogunk ivartalaníttatni. Már a fogamzásgátló injekciótól is másképp viselkedik.
2014. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

A miénk is ivartalanítva lett és sokkal kedvesebb , bújósabb lett . Utána is nagyon játékos volt , szóval szerintem ne félj az ivartalanítástól. :)

Örülök hogy vannak ilyen felelősség teljes gazdik :)

2014. júl. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szeretném megóvni attól, hogy a többi kandúrral vetélkedjen, meg hogy elkóboroljon, elüsse valami, és nem utolsó sorban, nem akarom, hogy a környék nőstény cicásai majd jöjjenek a kiscicákkal, hogy: "ezek a te cicádtól vannak!" :D

Csak tartok tőle, hogy nem lesz már olyan kis szeleburdi, mert én így szeretem :(

2014. júl. 24. 15:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Több ivartalanított cicám van, egyiknek sem változott a jelleme, mindegyik ugyanolyan játékos, mozgékony. Ez egy hatalmas tévhit. Más macskákkal szembeni viselkedése változhat, megszűnik az agresszió, dominancia a fajtársaival szemben, nem verekszik, nem jelöl stb. Ennyiben történik változás, mivel a nemi hormonok szintje változik meg. Másra ennek nincs hatása.
2014. júl. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyik ivartalanított cicám sem változott meg egyáltalán, még most felnőttként is játékosak, aktívak, nincsenek ellustulva, se elhízva.
2014. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém lustább lett,többet alszik mióta ivartalanítva lett,de emellett játékos maradt,szokott ugrálni.Pedig már 4 éves
2014. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én ivartalanított kislány cicám éppenolyan kajla mint volt, semmit nem változott (kicsit őrült volt eddig is).

De én is azt hallottam, hogy szelídebbek lesznek, és ducibbak. Én mindenesetre nem ezt tapasztaltam.

2014. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!