Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a kiscicámmal? Help...

Mi lehet a kiscicámmal? Help vki! L/18

Figyelt kérdés
Azt vettem észre a kiscicámon hogy bolhás.Ezzel még nem is lenne gond,hétfőn kapok pénzt,akkor akartam neki bolhanyakörvet venni.De ma észrevettem hogy az egyébként hófehér kiscicámnak a szőre tövénél ilyen feketés meg a szőre pirosas!! Mi történt vele? Azt hittem csak meghempergett vmiben és koszos.Próbáltam megfürdetni,naon nem.tetszett neki ezért nem kínoztam sokáig,a pirosas cucc nagyja lejott de kicsit még mindig feketés a háta.És sehol máshol nem ilyen csak a háta.Mi lett vele?? És ugye ha fürdetés után alaposan megtörölgettem törölközővel,aztán hagytam picit járkálni utána kitettem a napra ugye nem fázhat meg??
2014. júl. 25. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fekete piszok a bolhák miatt van, az az ürülékük. Amint a bolhák eltûnnek, az is megszûnik.

A barnás pirosas elszinezôdés pedig vér, a csípések okozzák.

A fehér szôrben ez feltûnôbb, mint.pl. a cirmosban.


Egy alapos bolhairtás után a cicádnak kutya baja se.lesz. Nyakörv helyett bolhairtó cseppet javaslok. Hatásosabb.

A 30°C-ban nem valószínû, hogy megfázott a cicád, de legközelebb hajszárítóval szárítsd meg inkább, mielôtt kiengeded.


Üdv, egy volt macskatenyésztô

2014. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak.A bolhák miatt piros és fekete a cica szőrtövénél.
2014. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Akk ugye nem beteg meg semmi ilyesmi ez a bolhák miatt volt és ha veszek rá szert akk elmúlik?
2014. júl. 25. 17:19
 4/4 anonim ***** válasza:

bolha allergia okozhat bőrgyulladást.

Bolhák kiirtásához nem elég a bolhanyakörv.

Macskára való spot-on kell, vagy pl. insecticid 2000 spray.

A környezetben a macska fekhelyén, ruhadarabokon, padlószőnyegben, szőnyegben is vannak bolhapeték melyek kikelve visszafertőzik az állatot.

Ezért a környezetet is bolhairtózni kell hetekig.

2014. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!