Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kölyök cicám fülatkás, ezek...

RaimiPuch kérdése:

A kölyök cicám fülatkás, ezek a gyógyulás jelei? Bővebben lent

Figyelt kérdés
2 napja kapott Frontline Combo spot ont, a fülét pedig naponta tisztítom csipesszel s vattával annyira amennyire csak lehet biztonságosan. Nos amiótamcseppentve lett, nem vakarja fülét, s nem rázza fejét, s a két nap alatt se termelődött neki annyi mocsok a fülében mint azelőtt, de vmennyi barna maszlag még mindig keletkezik estéről reggelre neki, ez lehet annak a jele higy hatott a szer, s hamarosan megszűnik a barna trutyi is?

#macska #gyógyulás #Frontline #fülrüh #cica #fülatka #frontline spot on #barna törmelék
2014. júl. 28. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamennyit biztos hat, bár nem tudom mennyire hatásos atkára a spot on. Az én cicám fülcseppet kapott amikor atkás volt. Doki látta? Vagy magadtól vetted a frontlinet?
2014. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nálunk kapható fipronil hatóanyagú Frontline nyakra cseppentős, így nem igazán jó a fülatkára. Maga a fipronil hatóanyag jó lenne, de csak fülbe cseppentve, ilyen változat ha jól tudom, Magyarországon nincs forgalomban. Más szerek hatásosabbak lennének, pl. Stronghold és Advocate spot on, a lényeg, hogy a szer leírásában szerepeljen, hogy használható Otodectes cynotis (fülatka) ellen. Jó lehet még a Surolan fülcsepp min. 10-14 napig alkalmazva vagy egyéb készítmények, amelyekhez állatorvosnál lehet hozzájutni.
2014. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem vittem állatdokihoz, neten olvastam hogy valakinél ez is be vállt, de következőnek Strongholdot terveztem dokival feliratni.
2014. júl. 30. 12:40
 4/4 A kérdező kommentje:
A fipronil miatt is gondoltam nyakra cseppentős is hathat, mert elvileg bekerül véráramba.
2014. júl. 30. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!