Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyedül hagyhatom 2-3 napra a...

Egyedül hagyhatom 2-3 napra a macskámat a lakásban?

Figyelt kérdés
Alom, enni, innivaló lesz ki rakva neki természetesen. Kell még valamire figyelni? Ellesz egyedül a cicus?
2010. jan. 10. 21:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát, elvileg igen, gyakorlatilag azért veszélyes, mert pl. akármit lezúzhat. Biztos, hogy nincs, aki féltávnál átnézne, hogy minden rendben van-e?
2010. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

én soha nem hagyom egyedül napokra. már 3 éves, így neki nem lenne jó, nem szoktattuk hozzá, hogy napokig egyedül maradjon. így is elmegyek dolgozni reggel fél9kor, és mire hazaérek 6-ra már az ajtón ugrál meg nyávog:), vár haza.


Mi oda szoktuk adni apám volt barátnőjéhez, ők vigyáznak rá ha nincs itthon senki napokig. Neked nincs ilyen lehetőséged?


Mellesleg a vizet naponta 2x kell cserélni minimum, így már gáz. A minimum az ha otthon hagyod, hogy a szomszédot megkéred, hogy járjon át hozzá vizet cserélni, meg megsimogatni 1x 2x.

2010. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

Mi szoktuk néha, vagy a garázsba zárjuk. Kijárós, de többet van bent, mint kint, nincs melléképületünk és még a kerítés sincs befejezve, szóval semmi pénzért nem hagynánk kint. Egyébként jól elvan, úgy szokott, hogy mikor megérkezünk, akkor fut egy fél kört a ház körül és jön vissza be velünk, szóval mégcsak meg sem sértődik.


Mi minimum két almos dobozt töltünk fel neki, sok száraz kaját kap legalább két tál vizet, és ha a lakásban marad, akkor kihúzogatunk mindenfélét, meg elpakoljuk pl olajos serpenyőt, nehogy unalmában magára borítsa. Kb ennyi, még sosem panaszkodott.


Olyankor szoktuk, mikor néha (évente 2x-3x) hétvégére családot látogatunk, de nem vihetjük sehogy, mert 4 óra kocsival, de már negyed óra után, mikor orvoshoz megyünk üvölt a szállítóban, kapálózik, amit elér a rácson keresztül azt marja szét stb.

2010. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

hát nem tudom azért 3 nap már sok.

Nekünk pl. tegnap disznótor volt, reggel 5 kor mentünk el itthonról, és este 6 kürül értünk haza....

hát rendet csinált....XD

kikaparta a kasőóból a virágföldet, széthúzta anyám varóscérnáit, leverte a vázát az asztalról meg iylen apróságok...

Mi sem szoktattuk hozzá az ilyen sokáig tartó egyedülétre, és amikor valaki van otthon akkor nem csinál ilyen felfordulást..

2010. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
21:37 máshoz meg nem tudjuk beadni, mert ha vendégek jönnek akkor is lapos kúszásban közlekedik, ha valaki ránézne még szívbajt is kapna, különben sem olyanok a szomszédok, hogy nekem mászkáljanak a házamban míg nem vagyok ott.
2010. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Egyedül lehet hagyni, bár kicsit magányos lesz szegény...


Amire nagyon figyelj: Ne hagyjatok szét semmi cérnát, fonalat, szalagot, tűket, szöget vagy bármi kicsi tárgyat, pl kindefigurát vagy gombokat.

Az értékes és törékeny dolgokat rakjátok el a szekrénybe, azokat amiket ha magára rántana, akkor komoly baja lenne, szintén rakjátok a szekrénybe.

Ha a szomszéd nem kérhető meg arra, hogy cserélje a vizet, akkor 2-3 napig az sem olyan nagy gond (az én szomszédaim pl vagy nincsenek otthon általában vagy enyhén szólva nem rajonganak a macskákért)

2010. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Mi nyáron 4 napra mentünk el,valamennyire egyedül hagytuk a cicáinkat,mivel 2 van,de csak ugy,hogy megkértem a barátnőmet naponta nézzen rájuk és adjon friss vizet,persze lekapcsoltuk az áramot is nehogy valami gubancot tudjanak csinálni,mert tudnak néha olyan rohangálást csapni:) Sajna a kaját se lehet annyit ott hagyni,hogy majd beosszák,mivel addig esznek amig van a tálkájukba,igy bizti már másnap éhesek lettek volna:) Szerintem kérj meg valakit aki legalább naponta egyszer ránéz és inni-enni ad neki.
2010. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%
Nekem eddig 10 nap volt a legtöbb. Nyaralni mentem. Többször hagytuk egyébként egyedül. Kiöntesz egy kg száraz tápot és egy nagy lavór vizet amit nem tud felborítani, és simán kibírja.
2010. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem dupla adag almot rakj, (mármint egy másik dobozba is rakj almot) mivel elég kényesek a macskák ilyen téren. Természetesen vízből és kajából is több legyen, bár a poshadt vízre is kényesek a cicák, de annyit még kibír. Szerintem el lesz 3 napig a macska egyedül, bár cicája válogatja:) Ha nagyon játékos a cica, akkor ajánlom, hogy az esetleges törhető tárgyakat rakd el, biztos, ami tuti.

2010. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
En is egyedul hagytam a cicust 4-5 napig. hagyj neki szaraz kajat es jo sok vizet inni, nem lesz baj
2010. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!