Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden éjszaka kihányja a...

Minden éjszaka kihányja a macskám a szárazat?

Figyelt kérdés

5 éves eddig makk egészséges benti cicám kb 4-5 napja minden éjszaka kihányja a száraz tápot. Egyébként (túl) jó húsban van, 6,5 kilós félperzsa cica, és ezeken a kis taccsokon kívül ugyanolyan jó kedélyű, játékos, bújós, nem látom hogy beteg lenne. Oltott, féregtelenítve szokott lenni.

Egyébként Friskies szárazat eszik, húst nagyon ritkán, egyszerűen nem szereti, sosem szerette. Ettől a száraz táptól korábban semmi baja nem volt.



2014. júl. 30. 14:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
A Friskies minden csak nem jó minőségű. A legalja táp, csak agyon van reklámozva. Nem csoda, hogy nem bírja a cicád gyomra aki ráadásul nem keverék, hanem fajtatiszta, így nyilván érzékenyebb gyomrú. Én a helyedben keresnék valami szuperprémium tápot. Amiket a szupermarketekben lehet kapni egytől-egyig a kukákba valók.
2014. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is ugyanezt mondta állatorvos, hozzátéve, hogy pl. tesco-ban az egyetlen tűrhető minőségű táp a Purina One termékcsalád. Ettől függetlenül mi is sokszor nem azt vesszük, mert most két macskánk lett és a pénzünk egyre kevesebb és egyre kevesebbet is ér, tehát jelenleg azt veszünk, amire épp futja, illetve vegyesen adjuk a jobb és a silányabb minőségűt.

Az én cicám egyébként akkor produkált mindig ilyet, mikor a száraztápból bezabált és szomjas lett rá, ivott, és kihányta, mivel a gyomrában elkezdett duzzadni a táp, ahogy szívta fel a vizet. Adj neki fele adag nedves és fele adag száraz tápot és a szárazat vizezd fel.

2014. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Elnézést, most olvasom, hogy csak félig perzsa. A lényegen nem változtat, nem bírja a tápot, ami nem meglepő.
2014. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor hadd kérjek egy kis segítséget. Tudtok olyan oldalt javasolni ahol kedvezményesen vagy nagyon olcsón szállítanak házhoz? Vennék neki jobb minőségűt de egy 8 hetes babám van és a közelben csak ilyen szupermarketes tápok vannak.. :( Ha tudnátok ilyen házhoz szállítóst javasolni megköszönném!
2014. júl. 30. 14:46
 5/16 anonim ***** válasza:

Én az enyémnek a Tápfutárral hozattam...


10.000 Ft-os rendelés felett Bp-en ingyen viszik ki, és szerintem érdemes is nagy kiszerelést venni cicáknak is (10 kg), úgy kedvezőbb az ár (persze ha van rá akkor és ott keret).


Én keverem a két cicának a Royal Canint és a halas Friskiest, mert így futja rá éppen, és a nagy kiszereléssel hosszútávon jobban jövök ki, bár mikor fizetni kellett fájdalmasan érintett a végősszeg :D

2014. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, utánanézek! : ))
2014. júl. 30. 15:42
 7/16 A kérdező kommentje:
és melyik márkát ajánlotok? egyszer már vittem neki royal canint, attól is hányt. cat chow? orijen? hill's?
2014. júl. 30. 15:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Joserát! Bár nekem a kutyám kapja, nagyon jó minőségű táp, és nem is drága, főleg nem cicáknak. :) A petissimo.hu ingyen kiszállít 9000 FT-os rendelés fölött az egész országban!
2014. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez a hányás tényleg habzsolással is összefüggésben van...

Egyszerre sokat eszik, aztán ráiszik, és emiatt jön vissza, ahogy más is írta...


Vagy naponta többször keveset próbálj neki adni esetleg, vagy tényleg nedves táppal kevert szárazzal próbálkozzatok...


Ha ennyi mindentől rosszul van, és nem a habzsolás miatt, akkor talán doki segít kideríteni mire érzékeny...


Nálam a maine coon szokott néha hányni ha habzsol, de egyébként ő és a sziámi is jól bírják ezt az etetési rendszert (kapnak alutasakost és jutalomfalatot is)


#5-ös voltam

2014. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szőroldó pasztát vagy szőroldó tápot adsz neki? Az én cicámnál mindkettő használata megszüntette a hányást.
2014. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!