Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féltékeny lehet a cicám?

Féltékeny lehet a cicám?

Figyelt kérdés
Két cicám van és még kettôt hoztam hozzájuk. Eddig se bírták egymás szagát, de most az új jövevényekre kapkodnak és miután leteszem ôket még a szagukra is morognak mind addig amíg le nem mosom a kezem és megbizonyosodnak róla! hogy nincs rajta a szaguk.
2014. júl. 30. 21:18
 1/10 Legoman ***** válasza:
Persze, hisz a macskáknak is vannak érzéseik. Én is így vagyok a két kutyával mamáméknél, ha az egyiket simogatom a másik ugat folyamatosan, aztán őt is megsimogatom. Mindkettővel ugyanannyi időt szoktam foglalkozni, de még így is depressziós lesz az egyik, ha elmegyek, olyankor csak fekszik a küszöbön és nem eszik egy napig. A lényeg, hogy próbálj meg beszélni velük szokasd meg az új jövevények szagát velük, de az is lehet, hogy egy idő után összebarátkoznak, de nem biztos, lehet hogy egymásnak ugranak egy kis idő múlva. Beszéld meg velük, hogy ne fújtassanak az új jövevényekre, de kedvesen, hogy érzékeljék, tényleg nem bántó szándékkal vitted oda hozzájuk őket és szokasd meg velük a szagot, de erőszakosan csak lassan, hadd szokják. :) Én így szoktam bánni minden állattal és eddig mindegyik megnyugodt attól, ha sokat beszéltem hozzájuk.
2014. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Legoman ***** válasza:
oops ne erőszakosan szokasd meg velük a szagot bocsi a ne lemaradt.
2014. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akik ismerik egymást már egy éve azok is össze orroznak utána az idôsebb idegesen fúj mintha lelkileg kikészülne és kérdezné, hogy miért van ez így.
2014. júl. 30. 21:38
 4/10 anonim válasza:
a macskák terület orientáltak ha nem az ő gyereke, szülője vagy testvére akkor úgy érzi hogy a másik az ő területén van. Persze vannak kivételek de ha egy macska lakásban él akkor az csak az övé és csak a rokonaival hajlandó megosztani. Ezt abból is lehet látni hogy indoktalanul bemászik mindenhova csak hogy meg nyugodjon hogy ő uralja az egész lakást. Általában ha illetéktelennek érzi a másik macsekot akkor egy idő után megverekednek és aki veszít az elhagyja a területet mint a természetben. Ha ezt nem teheti meg mert be van zárva akkor az mindkettőnek nagyon rossz és egy idő után vagy megöli az egyik a másikat vagy depressziósak lesznek. Mindkét véglet elég rossz. Gondolj csak bele hogy egyszer csak valaki kéretlenül beköltözik a te lakásodba akit rá adásul még csak nem is bírsz. És még a szaga is büdös :D
2014. júl. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És miért szårik rongyra? Van fészek meg minden, de mindig rá csinál.
2014. júl. 30. 23:39
 6/10 anonim válasza:
ugyanebből az okból. területjelzés
2014. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A cica ivartalanított. Tegnap ismét rongyra csinálta. Egy a szennyes pad elé ledobott vékony pulóver volt és egyenesen rász@rt. Utána gyanús lett az is, hogy nem a fészkébe vizel és kiderítettem, hogy az egyik sarokba csinál. Oda raktam így a fészket és akkor meg mellé végezte el. Azon vagyok már, hogy kintivé teszem.
2014. aug. 4. 19:49
 8/10 dolli01 válasza:
ekem 24 macskám van így jártas vagyok benne mit kell csinálna mind össze annyit kell elérned hogy ugyanolyan legyen a szaguk és onnantol sima ügy.a legjobb megoldás ha vesztek macskasampont és abba megfürdetitek őket és....onnan gondolom tudod reméllem jó lessz
2014. aug. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most fenyítettem erre meg odasz@rt az egyik ismeretlen sarokba. A fürdetés nem használt. Legszívesebben belefojtottam volna a vízbe annyira ordított.
2014. aug. 8. 12:44
 10/10 anonim válasza:
Ember neked nem való macska meg semmilyen állat és remélem a gyereknevelést sem tervezed....
2014. dec. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!