Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhás kiscica, tényleg...

Bolhás kiscica, tényleg mindent ki kell dobálni?

Figyelt kérdés

3 hónapos cica.

Tegnap előtt bolhát fedeztem fel benne, ezért azonnal langyos vízben megfürdettem és elkezdtem bolhákra vadászni. 6db-ot tudtam belőle kiszedni, többet nem találtam. Ma reggel megint láttam egyet rajta, elkaptam, de gondoltam ennek a fele se tréfa. Az utolsó pénzemből leszaladtam az állatpatikába spot on bolha irtóért.

Van itthon neostomosan, tudom hogy az mérgező macskákra de kérdeztem az eladót hogy a cica környezetét befújhatom-e vele. Mondta hogy maximum csak csak a nagyon eldugott helyeket, réseket de a fekhelyét semmikép sem. Azt mondta hogy a szivacs fekhelyet dobjam ki, égessem el az a biztos.

Tényleg szükség van erre? Nem elég ha jó forró vízben kimosom? Van két szivacsa, meg egy nagy plüss egere. Aludni inkább a plüss egéren alszik, meg azzal játszik, birkózik. Sajnálnám kidobni tőle, de mivel szopizza, harapdálja, a neostomozánt nem merem kockáztatni.


2014. júl. 31. 18:41
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem, hogy a spot on után szabad valamikor fürdetni?

Csak mert fehér cica és azért a bolha kaki látszik a szőrébe. :(

2014. júl. 31. 18:44
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, inkább csepegtetőt kellett volna, nem sprét (csepegtető is bőrre megy)

Mindent dobj ki, a szőnyeget csavard fel, ha van, és vidd el tisztítóba, nem elég csak a macskát fertőtleníteni, nálunk -sajnos későn vettük észre- rovarirtót kellett hívni, addig a cicus is máshol volt.

2014. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A cicára csepegtetőt vettem.

Fújni a neostomosant lehet ami szintén bolha és minden egyébb rovar ölő és távoltartó csak az mérgező a cicáknak.

2014. júl. 31. 19:21
 4/6 Szafica ***** válasza:
Vegyél insecticide 2000-et, állítólag azt mindenre lehet fújni, és nem káros a cicára.
2014. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A spot on tökéletesen elég lesz.

A szivacsos fekhelyet mosd ki magas hőmérsékleten, a bolhák sokmindent kibírnak, de másfél órányi 60 fokos mosást azért már nem.


A fürdetéssel várj pár napot, a legjobb, ha elolvasod az adott spot on csomagolásán/a neten, hogy mennyi idő múva lehet fürdetni a macskát.

2014. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nincs írva a fördetéssel kapcsolatban csak ennyi:

"Macskáknál nem áll rendelkezésre adat arra vonatkozóan, hogy a készítmény hatékonyságát hogyan befolyásolja a fürdetés, samponozás, de a kutyák esetében szerzett tapasztalatok alapján a készítmény alkalmazását megelőző órában történő samponos fürdetés nem befolyásolja a bolhaellenes hatást."


Arról hogy utána szabad-e fürdetni semmi infó. :(


Amúgy virbac effipro csepegtetőről van szó.

2014. júl. 31. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!