Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 hetes cica még nem volt...

7 hetes cica még nem volt féregtelenítve. Ráérek a 8 héten az oltással együtt beadatni neki?

Figyelt kérdés
A fiú cicám most 7 hetes. Bolhás a szentem, és azt olvastam, hogy ha bolhás akkor férges is. Azt terveztem, hogy jövő hét vége felé, mikor 8 hetes lesz elviszem orvoshoz, és akkor az oltásokkal együtt a doki beadhatná neki a féregtelenítőt. Utána persze én fogom. Gond lehet, hogy csak egy hét múlva kapja meg, és eddig nem még nem volt féregtelenítve? Legalább is úgy tudom, hogy nem volt. Tudom, kicsi még hogy ne a mamájával legyen, de el kellett hozni.

2014. aug. 1. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, gond lehet, hogy eddig még nem volt féregtelenítve! Meglehetősen súlyos károkat tud okozni a cicában a férgesség! Pl, hányhat, ez miatt ki is száradhat, rossz lesz a közérzete, fénytelen a szőre, és ha jól emlékszem, olyat is olvastam, hogy a keringéssel eljuthat a szívéhez is.

A bolhásság járhat férgességgel, mivel a bolhák majdnem fele féreg-lárvával fertőzött! Ugyanis ezt eszik! A macskába pedig úgy kerül, hogy tisztálkodás közben szétrágja a fertőzött bolhát, a pete meg kifejlődik féreggé a bélrendszerében és kész a férgesség.

2014. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem tudni volt-e már féregtelenítve, és nem tudom mennyire okoz gondot ha esetleg mégis volt, és én túl hamar féregtelenítem :(

Mert olvastam, hogy kettő között is el kell telnie bizonyos időnek, és nem akarok többet ártani mint használni a kicsinek.

Nálam egy hete van ezért gondoltam, hogy jövő héten mikor 8 hetes lesz, és be kell neki adni az oltásokat is, megkapná ezt is. Így sem tudom, hogy pontosan mikor lesz 8 hetes, és hogy mennyire számít hogy pont akkor kapjon oltást. Mondjuk nagyon jól van a bébike, játszik, eszik, se hányás se hasmenés. Egyenlőre semmi baja. Lehet, hogy hétfőn rátelefonálok egy orvosra, hogy szerinte adjak neki hétfőn valamit, vagy majd ő. Hátha nem jó ha mégis kapott már... :(

Nekem csak olyan cicáim voltak eddig, akik később lettek elszakítva az anyukájuktól, és már voltak féregtelenítve és oltva is.

2014. aug. 2. 19:28
 3/5 anonim ***** válasza:
hogyhogy nem tudod volt e már? honnan hoztad? azzal ha tul korán hozod el árthatsz neki, viselkedési zavarai is lehetnek. ha ennyire ismeretlen az elöélete miért nem az állatorvosnál kezdtél vele, föleg ha ennyire nem is értesz hozzá?! amint tudsz vidd dokihoz és konzultálj vele!
2014. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már bocs, de mielőtt bunkó módon kérdezel, gondolkodj legközelebb, vagy kérdezz normálisan... nem jó kedvünkből fogadtuk be szegényt ilyen korán. NEM ÉN SZAKÍTOTTAM EL AZ ANYUKÁJÁTÓL!

A normális hozzászólónak köszönöm a segítséget, de megoldódott a probléma. :) Ma voltunk dokinál, és beadott neki mindent amit kell.

Azt mondta nem baj, hogy ilyen fiatal. Még jobb is , hogy ilyen hamar megkapta. Pár hét múlva kapja a következőt! :)

2014. aug. 4. 17:42
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja , és teljesen egészséges a Drága! :D

Egyébként értek a cicákhoz, mert nekem volt már nem is egy, akik igen sok éven át éltek velem boldogan. Csakhogy őket ismerőstől hoztam el, és már mindent megkaptak addigra. Így ez az egy dolog sajnos még új nekem. Telefonon beszéltem állatorvossal, ő azt mondta ráérek, csak sajnos én szeretem túl aggódni magam ha cicáimról van szó :(

A lényeg, hogy túl vagyunk mindenen. :)))

2014. aug. 4. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!