Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idővel megtanulja a cica hogy...

Idővel megtanulja a cica hogy az udvarra csak pórázon mehet ki velem, vagy mindig még felnőtt korában is nagyon résen kell lennem?

Figyelt kérdés

Szóval 6 hetes korától kimehetett egyedül, de csak is egy karámba, ami anyagiak miatt csak 3db osb-lap volt az ajtónál . Most 3 hónapos, igencsak kinőtte a karámot, illetve nem is akadály neki, simán átmássza.

Mivel van egy "agresszív" felnőtt cicám aki nem viseli el a kicsit, illetve egy kutyám kenelbe akivel nem tudom hogy jönne ki illetve mind a 3 szomszédomnak macskát nem tűrő kutya, így nem kockáztatok. Csakis hámon mehet ki. Naponta többször viszem sétálni, jön velem kertészkedni, nem zavarja egyáltalán a hám. Viszont minden alkalommal amikor nyílik az ajtó kisurran. Most még kicsi, azonnal eltudom őt kapni és akkor beviszem. Na de ha nagyobb lesz nem biztos hogy így elfogom tudni kapni. Addigra megtanulja hogy nélkülem és a hám nélkül nem ehet ki?

Jövőhónapban ivartalanítva lesz, szóval a szaporodási ösztön nem fogja őt hajtani.

Kandúr


2014. aug. 2. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Menj el egy macskakávézóba. Ott megtanítják a maccsokat, hogy ne akarjanak kimenni Nekem most ütötték el a maccsomat. Meg tudlak érteni..
2014. aug. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves első. Nem akarok kövér amcsi lenni, sőt a cica sétáltatásnak hála nem is leszek, rendesen megfuttat a kis picurom. :)

A tesóját megölte a szomszéd kutya, nem szeretném hogy ő is így járjon....

2014. aug. 2. 08:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De nem szeretem ezeket a befásult, konzervatív felfogású embereket, amit az első válaszoló is tanúsít.
2014. aug. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kicsi korától rendszeresen megteszed ezt, akkor megszokja és felnőttként természetes lesz neki.
2014. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindig résen kell lenned valamennyire, mert ha ennyire megtűri magán a hámot, akkor még az is előfordulhat, hogy nem veszi észre, hogy nincs rajta és akkor csak te mész ki és nem együtt fogtok indulni.

Ráadásul bármikor megláthat valamit, ami miatt ki akar szaladni, vagy épp csak olyan napja van, hogy rögtön menne ki és kiszalad. Jobb mindig résen lenni, mert nekem is meg vannak tanítva pár dologra, hogy mit szabad, és mit nem, van amivel már évek óta nincs gond, aztán egyik nap látom, hogy mit művelnek, pedig tudják, hogy nem szabad én meg csodálkozom, hogy de hát évekig minden rendben volt... Ez van, még az ember is elcsábul, megtéved néha, egy macska sem lehet 100%-os, nem lehet hibátlanul megértetni vele, hogy soha életében ne akarjon egyszer sem kiszaladni valamilyen okból kifolyólag.

De általánosságban persze megtanulja, hogy ő nem mindig mehet ki és nem fog állandóan kisurranni. Egyébként szerintem próbálj valami hangot is társítani a dologhoz vagy valamit, hogy tudja, hogy ő mikor mehet ki. Tudom hülyén hangzik, de esetleg legyen az ajtónál egy pici csengő, amivel mindig csengetsz és hívod őt, mielőtt kiviszed. Amikor pedig csak te mész, akkor természetesen nem csengettek. Ártani nem ártana és legalább jobban tudná kötni valamihez.

Egyébként pedig nem hülyeség amit a kérdező csinál és van értelme a macskák sétáltatásának (már a mi országunkban is évek óta csinál ilyet sok ember, már itt sem nagy dolog), hiszen ő is írta, hogy ott veszélyben lenne a macska. Az más dolog, hogy sokan inkább kockáztatnák az életét (aztán persze ők sírnának a leglátványosabban), mert úgy kényelmesebb és nem kell rá figyelni és sétáltatni, de ha tényleg veszélyes a környék, ráadásul a kérdezőnek már vannak is sajnos rossz tapasztalatai ez ügyben, akkor teljesen érthető a döntése. Én kicsivel jobb helyzetben vagyok, mert bár itt is figyelni kellett a cicákra pl. a kutyák és egyebek miatt, de azért mégiscsak lehettek/lehetnek kint, illetve én nem vagyok az a lakásban állatot tartó típus, tehát nálam kint vannak. De nincs abban semmi, ha valaki bent tartja és kiviszi hámon, pórázon sétálni. Sőt, legalább odakint is sétál és több inger éri, igaz biztos nem örül neki túlzottan, ha például nem szaladhat kedve szerint egy madár vagy valami után, de ezt azért kibírja. Csak ilyenkor figyelni kell rá, hogy szinte kinti macskaként tekints rá, tehát ajánlott pl. cseppeket használni a bolhák, kullancsok ellen (persze akkor is, ha csak bent van, mert az ember a ruháján is beviheti a házba) és időnként féregtelenítőt is adni neki. Az ivartalanítás is jó, mert nagyobb a valószínűsége, hogy tovább él, elkerüli pár daganatos és egyéb betegség, és hogy úgy mondjam a hormonok miatt sem fog szenvedni odabent egyedül és ki sem akar menni, nyugodtabb lesz. Sajnos bizonyított, hogy a jelölgetéssel nincs szoros összefüggésben a dolog, tehát a jelölgetésre simán rászokhat később is, ivartalanított macska is, sőt még a nőstények is. De az esélye lényegesen kevesebb, pláne ha még eddig sem csinálta.

2014. aug. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerek kijárós és szobacicákat is. Egészen más a viselkedésük (ennek az okai is egyértelmüek) Akinek ütötték el macskáját az bizony sok mindenen elgondolkodik. Én a macskabiztos kerítés megoldásait bújom..
2014. aug. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Persze mindig résen vagyok, csak bizakodom hogy idővel könnyebb lesz. Mert azért most még elég gyorsan utána kell nyúljak, és elkel kapjam.

Van egy asztalka azon szoktam fésülni, fülét tisztítani és a hámot is ott adom rá. Azt már szépen megtanulta hogy ha nyúlok a hámért akkor nem is kell szóljak, már ugrik fel az asztalkájára és szépen leülve várja hogy ráadjam.


Kicsi korom óta vannak cicáim, ők mindig kinti-benti cicák voltak. A nagy cicám is kinti cica, tudtak-tud magukra-magára vigyázni, a kutyát elkerüli, az úton körbenéz. Őket is úgy terveztem hogy kinti-benti cicák lesznek, de így hogy a tesóját elkapta a kutya, vele nem kockáztatok, már csak azért sem mert keresi a tesóját, még mindig szaglászik és keservesen hívja amikor kint vagyunk. Attól félek hogy a szag után menne a szomszédba, és nem biztos hogy gyorsabb mint a kutya, annak ellenére hogy ő fél a kutyától és nem megy a közelükbe se.


Jó dolog az a macska biztos kerítés csak hát nem olcsó. Így is váratlanul jött a cica, mindent havonta, apránként veszek meg neki amire szüksége van, amit meg tudok ideiglenesen a házban-házkörül megtalálható dolgokkal oldok meg. Tálkát múlthéten vettem, addig kistányérból evett. A fésűje fodrászfésű ami régről maradt, az alom tálcája egy régi fagyasztó fiókja. Ez van. A legfontosabbak, mint étel, féreghajtás, bolhaírtás megvan, a többit majd szép apránként. :)

2014. aug. 2. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!