Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? A tesóm vagy a...

Mit csináljak? A tesóm vagy a cicám hibája?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves tesóm és tegnap kaptam egy 8 hetes sziámi cicát. Ès hagytam hogy magától fedezze fel az új területet úgyhogy csöndben ültem az ágyamon! És kb. 5 perc múlva hogy vègre kimászott a hordozójából (vagy hogy hívják) berontott a tesóm és visítozva szaladt oda a cicához és felkapta és ugye én is odaszaladtam nehogy kárt tegyenek egymásban! De a cica addigra ,,megkarmolta'' (amúgy alig látszik). És a szüleim mindhármunkat hibáztattak de végül csak a tesómra haragudtak mert ezelőtt egy hete mindig beszélgettek vele hogy jön a cica! És én is nagyon haragudtam rá!

De ez most a cica vagy a tesóm hibája?


2014. aug. 2. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A macska csak védekezni próbált. Ha téged megtámadna egy ismeretlen ember, akkor te is leütnéd.
2014. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Senki se hibás.
2014. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van :)
2014. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tesódé. A macska valószílűleg csak megijedt, azért kapott oda.
2014. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyikőtök sem hibás. A legtöbb gyerek a saját kárán tanul, így már fogja tudni hogy a cica karmolni is tud.

A cica meg megtanulta hogy tesód "veszélyes".

Szerintem inkább ennyiből tanuljon mindkettőjük, mint később történjen valami komolyabb.

Ne haragudj rá egyébként, inkább tanítsd meg neki mit lehet és mit nem a cicával.

2014. aug. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt figyelembe véve hogy a cica még igencsak pici, a tesód a hibás. Na de a cicára se szabad ráhagyni. Ha ilyet csinál, harap, karmol minde1 hogy önvédelemből vagy játékból meg kell dorgálni. A legjobb ha a grabancánál fogva finoman lenyomod a földre. Az fontos hogy csak közvetlenül az eset történtekor, mert később nem fogja tudni hogy miért lett megdorgálva.

Jobbik esetben a tesóddal is finoman fog bánni, játékból se és önvédelemből se foglya karmolni.

Rosszabbik esetben nagy ívben elfogja kerülni a tesódat.

2014. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Beszélek mind2jükkel!:-)
2014. aug. 2. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Senki sem hibás. Tesód még pici, hiába beszélgettek vele, ő még azt nem fogja megérteni, természetes, hogy örömébe odaszaladt és megszeretgette a cicát. Emellett a cica is pici, ráadásul idegen környezet, idegen szagok, hangok, emberek, a mami sincs ott, persze, hogy a legkisebb dolog is rémisztő neki. Semelyikőjüket sem szabad hibáztatni, ez egy stresszes helyzet volt mindkettőjüknek, ha nem először látták volna egymást, akkor biztos nem ilyen végkimenetele lett volna a dolognak. Amit a továbbiakban figyelembe kell vennetek, hogy mindketten picik és nagyon intenzíven reagálnak dolgokra. Tesódhoz odaviheted a cicát nyugodtan a hordozóban, azon keresztül bártan ismerkedhetnek, egyik sem tud a másikban kárt tenni, aztán ha a gyerkőcnek már nem a cica lesz a világ 8. csodája, ha megszokja, akkor már nem lesznek ilyen problémák :)
2014. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!