Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen féreghajtó tablettát...

Milyen féreghajtó tablettát adjak a macskáknak?

Figyelt kérdés
Kerti cicák, kb 1-2 évesek. Nagyon vékonyak, valószínűleg a férgek miatt. Milyen tablettát ajánlotok?
2014. aug. 3. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is állatorvost, és vele megbeszélni a dolgokat. A féreghajtás nem egyszeri dolog, ha eddig még sohasem voltak kezelve, akkor egy alap program kell, amit állatorvossal tudsz egyeztetni. Utána pedig 3 havonta kell azt ismételni. Állatorvos tud ajánlani márkát is, nem kell nagy összegekre gondolni, 1 tabletta 150-200 ft között mozog, és az általában két macskának elég (5 kilóig fél tabletta kell csak). Erre egyébként is érdemes odafigyelni, mert a macska férgei embert is fertőznek, akár szívférgességet is elkaphattok egy egyszerű cicasimi miatt. 3 havonta 200 ft meg szerintem megér ennyit.
2014. aug. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg első körben állatorvoshoz kéne vinni.

Amúgy én pasztát javasolnék. Nem tudom hogy van-e belőle több fajta, én flubenol-t adtam a befogadott kóbor cicának, aki annyira férges volt hogy az hagyján hogy csont és bőr volt, de a fenekén már jöttek ki, ami erős fertőzöttség esetén jellemző.

Hatásos is volt, és könyebb is beadni a cicának mint a tablettát.

2014. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretném elvinni őket állatorvoshoz. :/ Tavaly kaptak már, az egyik ismerősöm hozott, nem tudom milyen márkájú volt, de bevált, legalábbis bajuk nem lett tőle. Akkor mindegy milyen márkájút, csak a lényeg, hogy egy fél tabletta legyen?
2014. aug. 3. 22:37
 4/5 Medvi ***** válasza:
65%
VERMOX fél tabletta, 10 nap múlva ismételni, vagy Drontal Cat 1 tabletta 4 kg-os cicára való.
2014. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahoz elvinni őket orvoshoz, akkor is vásárolhatsz nála féreghajtót, ha nincs veled álla. Megmondod, hogy mi a baj, és ad. De ahogy gondolod, beadhatsz nekik bármi szutyit, max belepusztulnak, mivel a féreghajtó alapjáraton méreg. Sokkal egyszerűbb lenne olyan gyógyszert beadni nekik, amit a doki ajánl, amit egyébként is olcsóbban megúszol, mint akármilyen állatpatikában vásárolt cuccot, de te tudod.
2014. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!