Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák és kutyák sebeit...

A macskák és kutyák sebeit mivel kenjem be?

Figyelt kérdés
Amitől nem lesz bajuk akkor sem, ha véletlen lenyalják.
2014. aug. 4. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Kenegetni nem kell öncélúan. Ha horzsolás betadinnal le kell fertőtleníteni a területet,ha komolyabb seb vagy nyílt seb akkor meg állatorvos mert lehet össze is kell varrni,vagy különleges orvosi kenőcs kell hozzá hogy ne legyen felülfertőződés,ilyenkor van hogy kapnak gallért is. Tehát nem mindegy milyen seb a seb.
2014. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A macskámnak már évek óta van két karmolás az orrán ami nagyon csúnya és nem múlik el.

A kutyámnak a lábán van állandó seb.

Milyen kenőcs segíthetne?

2014. aug. 4. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Kék Lukács kenőcs, azt le is nyalhatják, nem lesz bajuk és nagyon jó!
2014. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is betadint használok az általános sebekre fertőtlenítésre, illetve egyszer láttam egy orvosi kezelést kutyán kristálycukorral, de az nagy felületen, levedző seb volt, használt. A macskám orrát, amikor szétnyílt az orrcimpája a taknyosság miatt, a klasszikus neogranormonnal kentem be, puhította, nem repedt tovább és begyógyult tőle.
2014. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!