Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek van brit rövid szőrű...

Kinek van brit rövid szőrű macskája? Vagy aki ismeri a fajtát. Lent a többi.

Figyelt kérdés

Lesz egy házi macskám.

Annyira hasonlít a brit rövidre, hogy az eszméletlen. Testvérei között van olyan amelyik teljes mértékben kék színű. Van olyan amelyik krém színű (megjegyzem ilyen színű cicát még csak most láttam életemben először, nem vörös, hanem krém!).

Illetve ,amit én hozok majd el olyan, hogy kék színű a háta ám halvány ezűst csíkok vannak rajta elől a buksiján és a melső mancsain. A hasa ezüst színű és kék pöttyök borítják. A krém színű kiscica hasa is pöttyös.

Lehetséges, hogy a bak macska egy brit cica volt?

Az anya cica kifejezetten házi macska, színeiben nem hordozza ezeket a jegyeket, és az előző almok se voltak sose ilyenek. "Ők sikerültek ilyen szépre".

A bundájuk nem annyira tömött mint a britnek, viszont mintára teljesen olyan.


Az enyém teljesen ilyen kb:

[link]


A hasuk kb ilyen pöttyös:

[link]


A krém meg a kék ilyen:

[link]


A krém ilyen s ilyen szép csíkos is, pöttyös pocival:

[link]



#macska #brit rövid #wiskas macska
2014. aug. 4. 22:27
 1/4 Platypus ***** válasza:
A brit színei és mintái egyáltalán nem egyediek. Számos más fajtában és keverékek között is előfordulnak. A kék cirmos, a sima kék és a krém gyakran jár együtt, mert ezeket a színeket egyetlen gén csinálja. A hatása annyi, hogy elhalványítja az eredeti színeket, a feketéből kéket, a barna cirmosból kék cirmost csinál a vörösből pedig krémet. Esélyes, hogy az anyamacska a saját rokonával párzott, mert ez a gént mindkét szülőtől örökölni kell, hogy megjelenjen, és keverékeknél nem túl gyakori(de azért nem is rendkívüli).
2014. aug. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha a saját rokonával párzott akkor lehet beteges a kis cica??? :O
2014. aug. 5. 22:25
 3/4 Platypus ***** válasza:
A betegség mindig lehetséges, de egy nagybetűs talán miatt szerintem nem kell jobban aggódni, mint bármelyik másik keverék kiscicánál.
2014. aug. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ohh rendben már megijedtem, hogy érzékenyebb lesz vagy valami hasonló.. :)
2014. aug. 6. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!