Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy öregebb macskával is...

Egy öregebb macskával is tudok olyan jó kapcsolatot kialakítani mintha egy kölyköt fogadnék örökbe?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cicát, de nem ragaszkodom hozzá, hogy kölyök legyen. Egyrészt egy öreg cica sokkal kevesebb eséllyel talál már gazdit, másrészt meg is szoktam már, hogy egy nyugodtabb öreg macsekkal élek együtt(aki sajnos fél éve elpusztul 16 éves korában), fura lenne egy hiperaktív kis kölyök. De ha elhozok mondjuk egy 3-4 éves felnőtt cicát, akkor vele is ki tudok majd alakítani egy olyan kapcsolatot, mint egy kis kölyökkorától nálam lévővel tudnék?

2014. aug. 5. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze.

Nekem gyerek korom óta vannak cicáim, kölyök most először.

2014. aug. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ,biztos,elvégre macska macska mind2 :) ....pl.a cicamentő angyaloknál ,akik a facebook-on fent vannak ott nagyon sok gazdikereső cica van!
2014. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha magadhoz veszel egy sanyarú sorsú, éheztetett, bántott, vagy csak elhanyagolt cicát, és foglalkozol vele, sokat szeretgeted, akkor nagyonis fog hozzád kötődni, imádni fog, mert neked köszönheti a jó világát! Hajrá, én csak bíztatni tudlak! :)
2014. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, sőt!
2014. aug. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Én 5 éveset fogadtam örökbe, 15 évesen a múlt héten pusztult el. Kb. 3 hónapba telt, hogy bizalmatlanul, de elfogadjon és 1-2 évbe, hogy teljesen összeérjünk. Megérte. 10 évből az első évekre emlékszem a legjobban.


Egyébként, szüleim erdőszéli vadmacskákat fogadtak be, max 2 hónapos kölyköket és szintén hónapokba került, hogy megszelídüljenek, egy évbe, hogy egymáshoz alakuljanak és szintén megérte.

2014. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi kb. fél éve "örököltük meg" egy rokonom 15 éves, igen csak öreg cicáját. Nem is mi akartuk a cicát, egyszerűen nem volt más opció, senki nem vette magához, maximum a tenyészetbe vették volna vissza ahonnan 15 éve hozták. Na ezt már nem bírtam volna elnézni, úgyhogy végülis hozzánk jött, másik cicánk mellé, akit kölyök kora óta mi nevelünk. Az elmúlt fél év alatt ugyanolyan értékű családtag lett belőle mint a másik cicám, nem tudok különbséget tenni, hogy melyiket szeretem jobban. Hihetetlenül hozzám nőtt, annyira megkapó személyisége van, nem lehet nem szeretni.

Szerintem nem kor függő az, hogy milyen kapcsolat alakul ki köztetek, ne kor alapján válaszd ki a leendő kis társadat, hanem (tudom, nyálasan és közhelyesen hangzik, de igaz), hallgass a szívedre, akkor nem dönthetsz rosszul.:)

2014. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!