Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor változik meg, ha meg...

Mikor változik meg, ha meg fog egyáltalán?

Figyelt kérdés
Állítólag az ivartalanított macskák lusták és kisebb lesz a mozgásigényük a beavatkozás után. Ezt mi is így tudtunk és ahogy a hím cicánk megérett a beavatkozásra megcsináltattuk a műtétet. Azóta fél év telt el, tehát már több, mint egy éves, de még mindig úgy viselkedik mintha meg sem történt volna a beavatkozás. Elég nagy macsek, de ijesztően vékony is egyben és rengeteget van távol, előfordul, hogy éjszakára is kimarad. Simogatni, szeretgetni sem lehet, mert egyből karmol és támad. Normális ez? Mikor fog megváltozni vagy ellustulni? Vagy inkább ne is várjunk erre?
2014. aug. 6. 17:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és hatalmas étvágya van, 3-4 szer is eszik egy nap.
2014. aug. 6. 17:45
 2/16 anonim ***** válasza:
A mi cicánk is ilyen volt, most 3 éves múlt, mostanra látni, hogy nem olyan bolond (kivéve, mikor igen :P), de ő is kijár, napközben+sokszor éjszakára is.
2014. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A franc álljon bele. Olyan hülye, hogy nem igaz, még 1,5 év kell, hogy elkezdjen lenyugodni?


Mi egy szerethető, húsos szobacicát akartunk erre lett egy vadállatunk :D

2014. aug. 6. 18:11
 4/16 anonim ***** válasza:
A miénk bent leginkább alszik, viszont, mikor kimegyünk, rohan, mint az őrült, tiszta lökött. :D
2014. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A hiperaktív is szerethető :P


Jól le kell fárasztani játékkal, ez a gazdi-cica kapcsolatot is erősíti, és talán jobban engedi majd a simit is. De ha nem az a bújós típus, akkor ne erőltesd, lehet ezért karmol, mert nem tetszik neki, hogy piszkálod.

Vékonynak azért vékony szerintem, mert biztosan sokat futkozik, amíg elvan.

2014. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, rengeteget mozog. Most itt van bennt az ágyon, az előbb le is feküdtem mellé és hagyta magát, igaz egyszer odakapott, de amúgy nagyon tetszett neki :D


Remélem majd ebbe az irányba változik és nem lesz mindig hiperaktív.

2014. aug. 6. 20:37
 7/16 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg jobban lefárasztani! Kinti-benti macskák is szeretik a botos játékot és a csörgőlabdákat. Kézzel egyáltalán ne játszatok vele, amikor nagyon fel van pörögve, ne simogassátok! Ha karmol, ne rántsátok el a kezeteket, néha az még jobban ingerli, hanem szépen, lassan fejtsétek le róla a cicót! Esetleg próbáljátok meg kiszűrni, mik azok a mozdulatok, pontok, amikre karmol/harap! Pl. az enyém, ha a hasához nyúlok, akkor szinte mindig karmol, barátnőm meg macskája akkor, ha elege van a simogatásból.


Az én (ivartalanított) kandúrjaim is 3 éves korukra nyugodtak le valamennyire. Csodát ne várj, a miénk még most is beleharap a vendég lábikrájába, tegnap meg úgy döntött, hogy milyen poén lenne a gazdi derekát használni kaparófának...

2014. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos választ! :)


A kaparófás témát nálunk is szokott menni :D Most bennt van, próbálom lekötni:)

2014. aug. 6. 21:08
 9/16 anonim ***** válasza:
4,5 éves az exkandúrom, 6 hónaposan lett ivartalanítva. A mai napig minden nap többször rájön az 5 perc, akkor nem lehet mást csinálni, mint mindenki a falhoz áll és hagyjuk tombolni. Most van egy pici, 3 hónapos kiskandúrom, na mióta ő itt van, azóta a nap 24 órája 5 perc. Egész nap képes a picivel játszani. Nem tudom, hogy meg fog-e változni valahogy, de ennek is megvannak az előnyei, nagyon sokat lehet rajta röhögni, vicces, hogy micsoda bakugrásokat bír produkálni :D
2014. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem személyiség függő.

Amikor gyerek voltam volt egy cicám, jól kifejlett, felnőtt kandúr volt már akkor is amikor haza hoztam. Az első perctől nyugodt, bújós cica volt. Mindig velem aludt, ha tanultam az ölembe volt. Ha sírtam, vagy csak szimplán szomorú voltam megvigasztalt. Karmolni, harapni sose. Nem tudtunk vele olyat tenni ami miatt ezt csinálta volna. Értsd, még azt is nyugodtan tűrte amikor anyu a lábbából a puska golyót kiszedte. Látszott hogy fáj neki, de akkor se kapott oda.

Ő sajnos 10 éve elhúnyt. :(


Most is vannak cicáim, de az idős nőstényem bármennyire nem szeretném hogy így legyen "csak haszon állatnak jó".

Ő 2 éves volt amikor befogadtam, ennek 4 éve. Nem szeret ölbe lenni, nem tűri hogy simogassam. Simogatás max fél perc, csak és kizárólag a hátát, de fél perc után akkor is oda kap. Ha bárhol máshol hozzá érek harap-karmol. Még a toklászt, meg bogáncsot se hagyja hogy kiszedjem belőle, mert amint nyúlok felé megkarmol. Hiába próbálkozok, 4 év alatt semmit se változott, szerintem nem is fog. :(

Ettől függetlenül nagyon szeretem, de nem tudok vele mit kezdeni.


Van egy három hónapos kölyök kandúrom is, na ő olyan mint a megboldogult Mizó cicám. Bújik, dorombol ( a nőstényt sose hallottam dorombolni), imádja ha simogatom. Épp ma közöltem vele hogy befogom a konyhába ha kelt tésztát csinálok, annyira tud dagasztani. :D

Ha játszunk, akkor van hogy véletlenül megkarmol, de nem rosszból, csak még kis szeleburdi és van hogy mellé fog a "zsákmánynak". Igaz azt még nem tudom hogy ivartalanítás után milyen lesz, az majd jövőhónapba kiderül.

2014. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!