Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskáitok is szoktak...

A ti macskáitok is szoktak nyávogni nektek, ha egeret hoznak?

Figyelt kérdés

2 macskám van és az egyik már régóta egerészik és akárhányszor sikerrel jár (akár naponta 3-4x) mindig az ajtó elé hozza az egeret és erőteljesen vernyog, olyan hangsúllyal, mintha kérdezni akarna valamit :) Addig nyávog így, amíg meg nem nézem, akár fél órán keresztül is csinálja. Miután kimegyek és megdicsérem, megeszi. Előtte nem. Most a másik cicus is elkezdte ezt.

Igazából az lenne a kérdésem, hogy a macskák ezt tényleg azért csinálják, hogy meg legyenek dicsérve?


2014. aug. 6. 23:04
 1/5 t_GaRami_a ***** válasza:
0%
Fuck (cat) logick. :S
2014. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A macskák nyávogása az embereknek szól, velük beszélgetnek, egymás között máshogy kommunikálnak, úgyhogy a cicó ha nyávog, akkor az a gazdinak szól :)


Az én cicám már amikor az udvarba beér, a szájában az egérrel nyávog. Leteszi, ott hempereg mellette és nyávog, várja, hogy valaki kimenjen és megdicsérje. Büszkék rá, ha jó a gazdi és a cica kapcsolata, akkor büszkélkedni fog neki a zsákmánnyal. Természetesen az a cica, amelyikkel nem foglalkoznak, csak van, az nem viselkedik így.

2014. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém csak kettőt-hármat nyekken, aztán ott hagyja az áldozatot a teraszon. Az esetek túlnyomó többségében még csak meg se kóstolja. Nem tudom, a miénk lehet azt akarja elérni, hogy főzzünk belőlük neki valami finomat.


(A másik macskánk évente 2x, ha fog valamit, akkor is rögtön betolja az arcába.)

2014. aug. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen a gazdinak szól.

Én részemről nem is hagyom megenni neki a zsákmányt, mindig elveszem tőle és kap egy kis potya kaját.

Jellegzetes a "zsákmányt hoztam" nyávogása, így rögtön tudom hogy hozott valamit.


Valamelyik nap sáskát fogott. Hallottam a szokásos nyávogást, kimentem és semmit nem láttam. Meg is lepődtem hogy miért így jelzett ha nincs is semmi, de aztán megmutatta miután látta hogy olyan pancser vagyok hogy nem látom. Aztán ahogy kommentáltam a zsákmányt már ment is a kajás tálhoz. :)


Egyedül a cserebogárért nem jelez, azt még röptében megeszi.

2014. aug. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a büszkeség miatt mutogatják a zsákmányt, hanem gondoskodásból: felkínálják, hogy edd csak meg ha éhes vagy.

Aki nem finnyás kézbe venni az egeret, pár trükkös kézmozdulattal átcsúsztathatja a másik kezébe, miközben úgy tesz, mintha megenné.

Ha sikerül elhitetni, hogy megetted, vigyorog és nem keresi a kidobott egeret.

2014. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!