Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Továbbiak a 6hetes cicámmal...

Továbbiak a 6hetes cicámmal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, vasárnap kaptam egy kb 5-6 hetes kiscicát. Nagyon tündéri, már megszokta szerintem az új kis helyét anya és a tesók nélkül.

Én itthon dolgozom, így itthon van velem.

Éjszakára olyan este 10 kor berakom egy fürdőszoba helyiségbe a kádban a dobozban.

A ruhán én sosem vettem észre pisit.

Viszont egésznap kb 2 óránként viszem ki pisilni kakilni.

Ha nem jut eszébe és elkezd játszani akkor segítek neki, megfogom az első kislábát és elkezdem a földet piszkálni ( egyedül kint nem merem hagyni mert elvész a nagy udvaron a kutya felé megy akármi) na és akkor eszébe jut hogy igen neki kell pisilni vagy kakilni és így teszi a dolgát. De annyira hiányzik és annyira sajnálom őt kitenni a kádba, így szivesen bent hagynám.

Szerintetek milyen óvintézkedéseket tegyek meg?? Szerintetek éjjel kibírná a dolga elvégzése nélkül?? Sajnos én egész éjjelt végig alszom hogy nem kelek fel. Akár nyávoghatna is (nappal nagy ritkán szokott ha kell neki de inkább megelőzöm) de lehet akkor sem ébrednék fel.


2014. aug. 7. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nos, talán nem a kérdésre felelek, de:

Mit képzelsz te magadról?! 6 hetes cica?! Te megőrültél?! Neki még szopnia kéne!!!!

2014. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapkörök:

Oltások (A veszettségnek nagyon ki vannak téve)

Féreghajtás

"bolha" cseppek

Ezek után már nem jelent komoly veszélyt, ha nem vagy állapotos.

2014. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első!!! Mit képzelek magamról?? Te mit képzelsz magadról hogy ilyen hangon beszélsz te elem???!!!! Talán értelmesebben kellene kérdezni és válaszolnék is Te OSTOBA!!!!!!!!!!!!!!!
2014. aug. 7. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nincs alomtálcája? Nagyon gyorsan megtanulja használni, és oda éjjel-nappal mehet egyedül.


Az én 3 hónaposomnak talán 2x ha volt balesete azóta amióta nem az anyja segít neki üríteni.


Off:

Sok kérdésnél látom a támadást mikor 12 hetesnél fiatalabb cicáról van szó. Az a bajom ezzel hogy ugyan az jogos hogy egy 6-7 hetes cicának még valóban az anyjánál a helye, de a házi cicának a nem kívánatos szaporulataitól sajnos a felelőtlen gazdik mindig gyorsan megakarnak szabadulni. Ami sajnos azt jelenti hogy hiába mondják a cicát elhozók a gazdának hogy neki kell a cica de majd csak 1 hónap múlva viszi el mert addig az anyja mellett van a helye a kiscicának, a felelőtlen agyonszaporító foglya magát és oda adja olyannak, akit nem érdekel hogy még korai az elválasztás.

2014. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóba nagyon könnyen megoldható a probléma, ha veszel neki egy alomtálcát és almot. Abba bármikor elvégezheti a dolgát. Ha csomósodó almot veszel, akkor könnyű tisztítani is (nem kell az egészet kidobni, csak kiveszed a kakit vagy a kis pisivel átitatott részt, majd utántöltesz, ha kevésnek tűnik már), és a cica nagyon hamar meg fogja tanulni, ráadásul nem kell neked futkározni ki vele, megy, amikor menni kell. Neked is egyszerűbb, a cicának is kényelmesebb. Ha van alom, akkor pedig nyugodtan hagyhatod kinn éjszakára is, csak arra figyelj, hogy az alom lehetőleg mindig ugyanott legyen, hogy tudja, hol talál helyet magának. Első pár napba alommal együtt akár bezárhatod a fürdőbe is, meg fogja tanulni használni. Egy idő után meg a cica bioritmusa alkalmazkodni fog a tiédhez is. Az én cicáim átalusszák az éjszakát, mikor én lefekszem, az ébresztő csörgése előtt 5 perccel kelnek, és szó szerint egyszerre megyünk reggel wc-re :)
2014. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Én is tudtam volna almot ajánlani (ami egyértelmű). Gondolom ez az első macsekod.

Ja, és hogy én mit képzelek magamról, amikor te hoztál el egy cicát 6 hetesen? -.-

Ja, akkor most én vagyok a "rossz, felelőtlen ember". Úgy-e?

2014. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyira szomorú olvasni, hogy 6 hetes cica van minden második kérdésben! Kérdező nyilván nem te tehetsz róla, de 8-12 hetesen kellene elválasztani az anyától. Ott kellene megtanulnia vadászni, nyalakodni, az immunrendszere sem túl jó az anyatej nélkül.

Vegyél almot, alomtálcát, lapátot, de ezek alapvető dolgok. Vegyél/csinálj kaparófát, hogy ne a bútoraid bánják a karomélezést.

2014. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!