Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet megelőzni a rühessé...

Hogy lehet megelőzni a rühességet macskáknál?

Figyelt kérdés

Van az utcánkban egy rühes macska (nem rég lehetett beteg, mert pár hónapja semmi baja nem volt),aki sokszor bejön az udvarba, a 2 macskám közelébe. Félek, hogy az enyéim is elkapják. El szoktam ijeszteni, de nem nagyon használ, mert pár óra múlva újra megjelenik (meg ki tudja még mikor jön át, mikor nem látom). Biztos vagyok benne, hogy gazdátlan.

Nincsenek olyan készítmények, vagy valami, ami megelőzheti a bajt?

Köszönöm előre is!


2014. aug. 7. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Rühesség ellen úgy tudom van védőoltás cicáknak.
2014. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi a fülrühes cicánkra spot ont kaptunk a dokitól, amit ő cseppentett rá.
2014. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Állatpatikában vehetsz spot-ont. Nemcsak rüh, de bolha és egy halom bélféreg ellen is véd.
2014. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

És azzal a beteg állattal nem lehetne csinálni valamit? Nem rég a ruhaszárogató mellett volt, nem kockáztatok, újra kimosom a ruhákat (gyerekek ruhái is ott voltak). Mikor közelről láttam egy pillanatra, a pofáján mintha nagyobb bogarak is nyüzsögtek volna, nem csak rühök. A hátsója is iszonyat undorító. Nagyon féltem a két macskámat, meg a családot is. Kilőni esetleg? De gyorsan és jó helyen, hogy azonnal elpusztuljon és ne érezzen fájdalmat. Mert sajnálom szegényt, csak szenved ő is.

Egyébként köszönöm a tanácsokat, holnap szerintem veszek is olyan Spot On-t, amit írtatok.

2014. aug. 8. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!