Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás plusz oltások?

Ivartalanítás plusz oltások?

Figyelt kérdés

Két kérdésem is lenne.

1. Ha a kandúr cicánkat még azelőtt ivartalanítjuk, hogy "elkandúrosodik", akkor kiküszöbölhető a folytonos kóborlás? Eddig csak nőstényt ivartalanítottunk és az egy lusta kis kölyök lett, néha megy csak el szerencsére. De nem szeretnénk, hogy eltűnjön az új kicsi.

2. A doki azt mondta, hogy az első oltások 12E körül lesznek a kijárós cicának. Máshol pedig kombinált oltás kölyök kutyusnak 5000 volt. Akkor ez szerintetek az ismétlő is vagy máshol is ilyen drága? Eleve sem olcsó orvos, a legjobb a városban, de ez így durva lenne.



2014. aug. 7. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Időben kell ivartalaníttatni és nem szokja meg a mászkálást. Első évben lehet ennyi az oltások ára, mivel ismétlőt is adni kell, utána már csak évi egy oltás kell. Gondolom azt a kombináltat javasolja az orvos, amiben Felv (leukózis elleni vakcina is van, mivel találkozhat más cicákkal kint. Ez olyan 6000 körül szokott lenni, tehát ismétlővel valóban ennyi lehet.
2014. aug. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kandúrom 6 hónaposan lett ivartalanítva. A hátsó telek határáig megy ki, ott megáll és visszajön. Soha nem volt még olyan, hogy szóltam neki és nem jött azonnal, szóval mindig hallótávolságon belül van :) Éjszakára be van zárva, de tudja, lemegy a nap, ő már a pincében kuksol az ágyikójában és várja a vacsit. Neki nagyon jót tett az ivartalanítás, nagyon jófej, hízelgős, játékos kis kandúr maradt, pedig mér több, mint 3 éves. Én imádom, ha újra kéne kezdenem, ugyanígy csinálnám.

Az oltás nálunk drágább, mint a kutyáknak. Én a legmagasabb szintűt szoktam nekik adatni, ami 8 betegség ellen véd (pontosan nem tudom, hogy mi ellen, de a doki ajánlotta, maximálisan megbízok benne és a 9 éves nőstényem az oltásokon kívül csak egyszer látott dokit, az ivartalanításkor, úgyhogy azt hiszem hatásos is), ezért 8200 ft-ot szoktam fizetni. Első oltás ugyanúgy, mint kutyusoknál, két oltással kezdődik, utána évente csak egy. Lehet, hogy ezt a kettőt a doki egybe számolta. De a veszettség ellen oltás külön van, az nálunk 3800 ft. Viszont ha ezt a kettőt összeadod, akkor is kijön a 12.000. Lehet, hogy ő is a legmagasabb kombináltat és a veszettség ellenit számolta. De az alacsonyabb kombinált is 6000 körül mozog, úgyhogy akár abból is számolhatott kettőt. Az biztos, hogy ez semmiképp sem egy oltás, ahhoz (szerintem) nagyon drága.

2014. aug. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Tuti, hogy ő is "magas szintű" oltást fog adni neki, mert mondtuk, hogy kinti cica. Az úgy még elmegy, ha összesen ennyi, csak attól féltem, hogy még pluszban egy 5e.
2014. aug. 8. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!