Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám hátán a gerince mellett...

Cicám hátán a gerince mellett a lapockája alatt találtam egy kb 1-2 cm-es nem túl kemény csomót. A cicának nem fáj, nem okoz panaszt. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Nem konkrétan a bőre alatt van, mert amikor megemelem a bőrét a csomó nincs ott. Elvittük állatorvoshoz, az orvos nem tudta igazán megvizsgálni mert a cicám utálja az idegeneket, így fújt, morgott meg minden. Én hét elején vettem észre azóta a mérete sztem nem változott. Vissza kell majd vinni, ha nő a dudor, mert fibrosarcoma is lehet. A kérdésem az, hogy akinek ilyen volt a cicájának vagy egyéb rosszindulatú daganat a csomó milyen tapintatú volt? Ez a pukli nem igazán kemény, elég puha, olyan mintha tokba lenne, de nem közvetlen a bőr alatt:(( úgy aggódom:((
2014. aug. 10. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kapott mostanában véletlen oltást? Nekem ugyan nem a cicámmál, hanem a kutyámnál volt, hogy egyszert műteni kellett, akkor ahova a doki beadta neki az injekciót, ott ugyanilyen hupli lett. Kb fél év múlva bekeményedett, azóta ott van, immár 5 éve. Doki azt mondta, hogy ha szeretnénk, akkor felnyitja és kivágja, de ha otthagyjuk, akkor sem lesz semmi baja, sőt, ő azt javasolja, hogy ne műttessük ezért meg mégegyszer. Lehet, hogy egy mintát azért nem ártana azér vetetni, ha annyira barátságtalan a macs, akkor egy törölközőbe becsavarva ti le tudjátok fogni, amíg a doki vizsgálja, kezeli.
2014. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Áprilisban kapott szurit csak sajnos nem emlékszünk, hogy hova:( fogalmam sincs mióta van meg neki ez a pukli:(
2014. aug. 10. 18:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ugyonahoz az orvoshoz jártok, akkor kérdezd meg tőle, hogy azt az injekciót hova szokta adni. Minden injekciónak megvan a maga helye, de az én cicóimnak gyakran adnak lapocka mögé, lehet, hogy csak ennyi baja van neki is. Ha nem egyezik a hely, akkor meg kérjetek egy biopsziát, vagy legalább nézze, fogdozza meg ő is, hátha már tapintás és méret alapján tud mondani valamit.
2014. aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most másik orvosnál voltumk. Ez alig tudta megvizsgálni, várunk 1 hetet és ha nincs változás elvisszük a mi dokinkhoz. Ez állítólag ügyesebb, hát én nem tudom., azon kívül, hogy nem tudja mi és ha nő vigyük vissza sokra nem mentünk. Ennyit kb én is tudok:( remélem nem fibrosarcoma:(
2014. aug. 10. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 10 éves cicán lett egy csomó a gerince mellett, kemény valószínűleg csontból, de nem fájt neki és nem is zavarta. Doki azt mondta kalciumból van megüthette valamikor, és nem fog elmúlni, de nem rosszindulatú tehát nem érdemes piszkálni.
2014. aug. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a bőrrel együtt meg tudod emelni, és nincs hozzátapadva a testéhez, vagy a bőr alatt mozgatható a csomó, akkor valószínűleg jóindulatú. Az én cicámnak is van egy ilyenje, ő kezes, így meg tudták vizsgálni. Zsírcsomó, lipóma. Azt mondták, csak akkor kell kivágni, ha nő, de az is csak rutin beavatkozás. De akár fel is szívódhat, tehát érdemes kivárni, hogy mire alakul, főleg, ha a cicát nem zavarja.
2017. dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. jan. 26. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!