Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idetévedt egy kiscica: hogyan...

Idetévedt egy kiscica: hogyan szoktassuk biztonságosan össze a kutyával (németjuhász)?

Figyelt kérdés
Tegnap a szomszédék kertjébe mászott egy kiscica (nem tudom hány hetes lehet, minimum kb. 6-7), de ők nem akarták megtartani (nekik is van kutya, rá is morgott), mi adtunk neki inni és enni. Van egy németjuhászunk, nem morog, érdeklődik, de nincs benne rossz szándék. Viszont, ha a cicus elkezd szaladni, ugrálni rámozdul, de inkább csak játszani akar, ekkor viszont ráfúj a macska és odakap (na, erre már a kutya is kicsit odaharapna, persze nem hagyjuk). Meg fogják szokni egymást? Kb. mennyi idő? A cica jelenleg a hátsó kertben van (ez le van zárva egy kerítéssel) de ma már átjött rajta egyszer-kétszer (most kisütött a nap és árnyékba vonult...)igazából a szomszédba is visszament párszor, még a drótkerítésen is felmászik, a lécesen meg átfér. Behozni a házba nem tudjuk, ma fog bolhaírtó cseppeket kapni, mert vannak rajta bőven. Itt fog maradni vajon? Nem lesz gond a kutyával, ha éjjel mégis átszökik előre? Tegnap d.u. már együtt voltak, ma ha Apukám hazajön megint összeengedjük őket ismerni. Tudom, kicsit hosszú lett, köszönöm, ha végigolvasod és minden tanács jól jön! Köszi!

2014. aug. 11. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Részben a macska idegein múlik. Azt szokták javasolni, hogy a kutyát fektesd le és tedd mellé a macskát, ha "rámozdul" azonnal tiltsd. Előbb utóbb megtanulja. Én nem mertem csinálni... Ha van olyan hely ahova a cica menekülhet, akkor talán nem lesz baj (megvan a magához való esze)
2014. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Abban bízom, hogy ha át is jön a kerítésen előre (ez lécekből áll és a lécek alatt átfér) akkor tudni fogja hogy fusson vissza... remélem.) Ügyesen mászik fára is. Nem akarja szánt szándékkal bántani a kutya, az is biztos, csak a játék is lehet veszélyes, mert azért csak 40 kg a kutty és esetleg véletlenül is kárt tehet benne, amíg nem érzik egymás határait. Remélem nem lesz baj, olyan kis helyes macsek.
2014. aug. 11. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár egy hónap is lehet, mire összeszoknak.

A kutyád jóindulatú, akkor nem nagyon lesz gond, csak mindig úgy ismerkedjenek, hogy a macska el tudjon "szökni" a kutya elől. Akár egy asztalra a teraszon, bármi.

Csak akkor szoknak össze, ha összeengeditek őket.

Nálunk:

10 éves cane corso és 3 hónapos amstaff mellé jött egy 2 hónapos cica.

A cc oda meg vissza volt, nagyon tetszett neki a cica. A stafi le se tojta.

Letettem a cicát a földre a teraszon, a cc odaugrott megszagolni, a macska elszaladt előle, de a teraszról nem ment le! Fújt, morgott, kapkodott a kutya felé, nem történt semmi. Biztos helyre tettem a cicust, majd ezt néhányszor megismételtük. Egyszer csak azt látom, hogy a macska eltűnt a kutya szájában, majd kiköpte és mire kiértem, a porban hempergette csóri cicát. Semmi baja nem lett, de a bundája... Pucolta egy darabig.

Aztán a stafi elkezdett vele bunkózni (nem támadta meg komolyan), a macska meg morgott, fújt, köpködött.

Épp tegnap mit látok? A macska fekszik a terasz szélén, az amstaff bedugja a fejét két korlát között és a macska pofozgatja. :)

Szóval csak türelem. Egy tányérból eszik a kutyával (pedig kapja a macskakaját). A kutya morog és zabál, de nem bántja a pofátlan macskát.

2014. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! :) Örülök, hogy Neked így sikerült a két kutyával.

Nálunk valószínű mégis benti cica lesz. (Volt már bent tartott cicánk.)

2014. aug. 14. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!