Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kint vagy bent?

Kint vagy bent?

Figyelt kérdés
Van két, lassan 3 hónapos cicám. Eddig bent voltak tartva (másfél hónapja vannak nálunk) és most anyukám kiköltöztette őket az udvarra, azzal az indokkal, hogy mindent összecsinálnak (ami egyébként nem is igaz). Én bent szeretném őket újra, de nem engedi. Szerintetek milyen érvekkel tudnám rábeszélni?

2014. aug. 11. 16:38
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
2%
Semmilyennel. Állatnak kint a helye.
2014. aug. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
A macskának is (meg minden állatnak) sokkal jobb kinn. Oda valók.
2014. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Kintről elég hamar el fognak tűnni. Vagy ez őt egy kicsit se érdekli?
2014. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 cintikeke válasza:
27%

Mindig kint volt mindrn cicank.Soha sem tunt egy egyse.

Az allatnak kint a helye!Anyikadnak igaza van.

2014. aug. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, hogy eltűnnek meg a betegségek. És nem szeretnék pár hónap múlva kiscicákat, ha esetleg...
2014. aug. 11. 16:49
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig biztosan lesznek kiscicák, minden évben, akár kétszer is. Legyen anyukádban legalább annyi felelősségérzet, hogy nem engedi, hogy több száz kismacska a világra jöjjön. Én már soha nem tartanék macskát kint, ivarosat semmiképp, de ivartalant sem. Két-három éven belül mind eltűnt (autó, kutya, mérgezés, ki tudja, mi miatt).
2014. aug. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet anyukáddal. :) A macska inkább benti állat főleg ha ivartalanítva van. Tényleg igaz, hogy 9 élete van, de nekem nem egy macskám tűnt el nyomtalanul vagy pusztult el a szemem láttára mérgezésben. Három hónapos cica még nagyon kicsi. Még csak egy hónapja van az anyjától külön kb. Ha már nagyobb lesz kb. fél éves minden nehézség nélkül képesek alomba piszíktani. Vagy kikéredzkednek. Az enyémek ezt csinálják. :) Szokasd őket alomra, de még a wc használatára is megtaníthatod őket! Csak lehúzni nem tudják majd, haha. :D

Szerintem a cicák nagyon tiszta állatok, még akkor is ha kinti-bentiek. Valahogy próbáld meggyőzni anyukádat, hiszen 2 kiscica nem sok vizet zavar. 16-18 órákat alszanak felnőttkorukban is a lustaságok. :)

Tanítsd meg őket alomba vagy a wcbe üríteni és minden rendben lesz!

2014. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagyszüleim macskája is kint van tartva, nem öreg annyira (2-3 éves) és hiányzik az egyik szeme és mindenféle betegsége van már. Nem szeretném, hogy az enyémek is így járjanak.
2014. aug. 11. 17:08
 9/21 A kérdező kommentje:
Szobatiszták mind a ketten,úgy kaptuk már őket. Egyszer vagy esetleg kétszer fordult elő, hogy véletlen az alomtálca mellé végezték a dolgukat, de az még az elején volt. Minden nap szoktam üríteni az almot, és hetente az egészet kicserélem, a szagok miatt. :)
2014. aug. 11. 17:10
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a benti tartást preferálom. Mondjuk én lakásban lakok, szóval esélytelen is lenne máshogy. Viszont én így biztonságban érzem a kiscicám, remekül elvan, kap mindig friss vizet, tudom fésülni a szőrét, játszva van vele, szeretve van, teljes az élete, valamint az orvoshoz is azonnal el tudom vinni ha bármilyen baja van (legutóbb a szaruhártyája sérült meg, amit ha nem kezelnek súlyos szövődményei lehettek volna). Szerintem ezeket az érveket próbáld meg:

-szobatiszták a cicák, tehát alkalmasak benti tartásra

-te cseréled az almot(de tényleg cseréld mert akkor pisilhet máshova, ha nem érzi tisztának),

-nem akarod, hogy kiscicák legyenek (bár erre az ivartalanítás a megoldás, de plusz érvnek megteszi, ha mondjuk nem akar rá költeni anyukád)

-a betegségek miatt, esetleg amit elkaphatnak

-biztonságosabb környezet a lakás

-nehogy mérget egyenek kinn, mert akkor meghalhatnak

-másokhoz is átszokhatnak, ha máshol is etetik rendszeresen

Ezek jutottak eszembe hirtelen. Remélem segít :)

2014. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!