Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megérzi a cica, ha mérgezett...

Megérzi a cica, ha mérgezett az egér?

Figyelt kérdés
Az állatorvosunk azt mondta, a macskák nagyon kényesek kajaügyben, de nem vagyok benne biztos, hogy ha találnának egy mérgezésben megdöglött egeret, nem ennék meg. Párszor jöttek már halott rágcsálóval (most öt percen belül ketten is hoztak, az egyik egy éves, a másik négy hónapos), azzal nyugtattak, hogy az anyamacska döglötten hozta. Én azt hiszem, az anya azért csinálja, hogy megtanítsa őket vadászni, ezért élőt hoz. Vagy tényleg lehet, hogy az anyukájuk döglött egeret hozna nekik?

2014. aug. 12. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem érzik meg, ha mérgezett az egér.
2014. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Sajnos nem érzik meg.
2014. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos nem, nekünk betegedett meg már így macskánk. De szerencsére az állatorvos tudott rajta segíteni.


Döglöttet viszont szerintem nem szednek össze, csak még mozgót..

A döglött nagyon gyorsan elkezd bomlani, talán a méreg miatt. Nekünk a lakásban volt egyszer egér, raktunk ki mérgezett magot. Egy nappal később iszonyat bűz jött a hűtő alól, a döglött egér volt az. Még a macska is elszaladt, olyan büdös volt! :D


Szóval ha olyan helyen laktok, ahol mérgezett egeret foghatnak, nem csak attól kell tartani, hogy olyan egeret fognak, hanem attól is, hogy megeszik a nekik kitett mérget - mert sokféle van, a környékünkön is pusztult már el macska úgy, hogy megette - igaz, az konkrétan patkányméreg volt.

De ha otthon folyton van kint nekik kaja, nem valószínű, hogy máshol ráfanyalodnának a kajára... Mi így csináljuk, kinti macskákkal, tanyasi parasztok között így nem pusztul a macskaállomány, pedig ott aztán kell írtani a rágcsálókat...

2014. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
attól függ, mivel mérgezett az az egér, de az egérmérget azt nem érzi meg.
2014. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hármas, milyen tünetei voltak a cicádnak? Soha nem volt ilyen probléma, csak nagyon aggaszt, hogy soha nem láttam élő egêrrel egyiket sem, el is szoktam venni tőlük, inkább, mint esetleg bajuk legyen.....
2014. aug. 12. 23:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt nagyon jól teszed hogy elveszed tőle.

Az hogy élőt nem látsz nála az természetes, hisz még helyben ahol megfogja megöli, annak a csöpp egérnek nem kell sok., elég ha ráfog a nyakára a cica.


Nekem mindig jellegzetes nyávogással jelzi a kis vadászom hogy zsákmányt hozott. Sose eszi meg, megvárja míg megnézem és már megy is a táljához a jutalomért.


20 év alatt egyszer volt hogy még élt az egér amit hozott anyám cicája, de a sokktól mozdulatlan volt, csak ahogy elvettem tőle akkor láttam hogy még lélegzik.

2014. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:

Nagyanyám egy macskája pusztult el méregtől. Orrán száján dőlt a vér. Szóval nem, nem érzik meg. Ha nem ti mérgeztek, hanem valaki a környéken amin nem tudtok változtatni, akkor K-vitamint kell nekik adni, az megelőzi az egyik fajta mérgezést(a méreg tönkreteszi a K-vitamint és nem működik nélküle a véralvadás).


Az átlag macska nem foglalkozik olyan döggel, amit nem ő ölt meg. De ez sajnos kevés. Az élő egerek szervezetében is ott lehet a méreg, és mivel a macska többet is elkaphat, az ő szervezetében halmozódik. Nem tudhatod, hányat esznek meg amikor nem látod. Az anyamacska egyébként nem csak játéknak viszi az élő egeret, hanem a megölteket is egyszerűen tápláléknak. Nem sikerülhet mindegyiket élve elkapni.

2014. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3as vagyok

Honnan lehet tudni, hogy a cica méregtől szenved?


Kedvetlen, összekuporodik, nagyon lassan és nehezen mozog, nem eszik,

a szőre összetapad, ápolatlan kezd lenni, remeg, fekete a szeme, vagyis nagyon tág a pupillája, rosszabb esetben izomgörcsök is gyötrik. Nem feltétlenül vérzik, főleg, ha nem közvetlenül ő ette meg a mérget - akkor nem marja szét a nyelőcsövét/száját a méreg, így nem vérzik.

Még gyerekkoromban egyszer elpusztult így egy cicánk. Az állatorvos adott neki egy giga injekciót, attól jobban is lett estére, de éjszaka iszonyú nyivákolásra keltünk. Az egész teste megfeszült és elpusztult... :S

2014. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Régebben élőt szokott nekik hozni. Csak az gyanús, hogy ennyire egymás után kettő is. Megfordult a fejemben az is, hogy valaki direkt idedobja a mérgezett egérhullákat, de akkor ezek szerint azt nem ennék meg. Csak azt nem tudom, akkor honnan szedték őket. Sok kaját kapnak itthon, házikoszton élnek, nincsenek rászorulva, hogy máshonnan kelljen ennivalót keresniük, persze tudom, hogy természetes, meg is értem, büszke is vagyok rájuk. :) Csak hát féltem őket...
2014. aug. 13. 13:31
 10/12 Platypus ***** válasza:
Ismered a szólás, hogy szaladgál mint a mérgezett egér? A mérgezett egerek könnyű prédák egy macskának, ha sok van belőle, akkor simán telezabálhatja magát.
2014. aug. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!