Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap vettem egy hosszú...

Tegnap vettem egy hosszú szőrű cicust és egy olyan probléma akadt, amire nem is gondoltam volna?

Figyelt kérdés
A cicumnak minden pisi, kaki után beleragad a cucc a szőrébe. Ti ezt hogy oldjátok meg? A cicust minden nap lehet fürdetni, vagy elég hetente?
2014. aug. 13. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet fürdetni sem hetene, sem naponta, főleg nem samponnal, mert tönkremegy a bőre.


Vegyél inkább nedves törlőkendőt (babáknak valót pl) és azzal töröld le a fenekét.

2014. aug. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is perzsa cicam van,de eddig talán 1-2x ragadt bele a szorebe a kaki.Esetleg vagd ki neki,vagy a kis popsija körül egy picit vagd le a szort.En mikor meg pici volt hetente furdettem,es imádta a hajszarito melegetol pedig elaludt,de miota o ugy gondolja hogy nagylany nem lehet megfurdetni.Arra vigyazz ha megfurdeted es megszaritod utanna 3-4 oran keresztül melegbe legyen mert megfazik a cica.
2014. aug. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja,es van száraz macska sampon,en mar igy furdetem.
2014. aug. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az ürüléke sárgás színű, valószínűleg híg volt így esett meg a baleset. Megnyírnám, csak biztos ficankolna. A tenyésztő fürdette és azt mondta, hogy szereti.
2014. aug. 13. 07:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne fürdesd szerintem sem.

Vágd le neki onnan a szőrt, illetve vágd rövidebbre, ahogy írták és a törlőkendő is hasznos.

Nekünk a rövid szőrű is pecsétet tett egyszer, amikor leült, azóta ha wc-ről érkezik és itthon vagyunk, mindig első a törlés, aztán magának is megtisztítja.

2014. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Milyen fajtájú a cica? Ha hasmenése van akkor orvoshoz vidd el.Ha kakis a feneke nyugodtan mosd meg a popoját és akár az orvost is megkérheted,hogy kicsit vágja le ott a szőrt míg nem múllik el a hasmenés.Fürdetni meg nyugodtan fürdesd csak szárítsd is meg :)
2014. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nyírd meg ollóval óvatosan a popsirészt. Egy ideig nem lesz vele gondotok.
2014. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!