Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma meghalt a macskám. Emlőrákj...

Sivító róka kérdése:

Ma meghalt a macskám. Emlőrákja volt és a daganat ki is fakadt már, ennek vagy 3-4 hete. Anyám már akkor el akarta altatni, illetve egy állatorvos ezt javasolta neki, de sajnáltuk. Ma végül megtették. Szerintetek jó döntés volt?

Figyelt kérdés
Mert végülis, ahogy teltek a hetek, rosszabb nem lett az állapot. A cica nem panaszkodott, kicsit még mintha hízott is volna, de most megint soványabb lett, és állítólag be is büdösödött a sebe. Szerintetek jól tették, hogy elaltatták?- Lehet, hogy még élhetett volna az a kis jószág. Hol lesz többé az a kis macifej, ami megjelent a kerti szúnyogháló ajtó fölött? Nincs kit símogatnom többet. Nem tudok többé kit cirógatni, szeretgetni, nem tudok többé beszélgetni vele. - Mert vele lehetett. Betanítottam rá, hogy válaszoljon. Nem fog többé reggel tejet kérni tőlem hétvégente, ha otthon vagyok.

2014. aug. 13. 23:02
1 2
 1/11 intrepid ***** válasza:
100%
Engedd el lelkileg, az a legjobb neked, és ő is azt szeretné, hogy megnyugodjál.
2014. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, életről dönteni nagy felelőség, de azt ugye tutod, hogy ha egy állatorvos javasolja az altatást, azt azért teszi, mert az állatnak nagy segítség lenne.


Amiket írsz, az az, hogy hiányzik neked, de magadat sajnálod. Hagyd elmenni, ez az élet rendje.


2 hete altattuk el a 15 éves macskámat, de még mindig vigyázok, hogy a tényéromat hova teszem le, nehogy beleegyen.


Ez sokáig így lesz nálad is, keresni fogod, de könnyebb, ha elfogadod ugyanakkor, hogy itt volt az ideje és kész.

2014. aug. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom a macskádat. Szerintem jól tettétek, hogy elaltattátok. Hidd el, jobb így neki.

2014. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jó, vagy rossz döntés volt, azon már felesleges rágódni, mert megváltoztathatatlan.

Arra kell gondolni, hogy mennyi évet adtál neki jó gazdiként. El kell temetni és meggyászolni, mint egy családtagot, ha családtag volt.

2014. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Valóban magamat sajnálom. Ilyenek vagyunk. Azért köszi az együttérzést! Nem vagyok egyébként ennyire szentimentális állatrajongó, de ez a kis dög tényleg sokat jelentett nekem, ahogyan mindannyiunknak, akik már tapasztaltunk ilyet.
2014. aug. 13. 23:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként jól tettétek, hidd el jobb így neki. Ennek így kellett lenni, lejárt az ideje. Én azt javaslom, hogy szerezz be egy új cicát. Nem lesz olyan, mint amilyen ő volt, mert minden állat egyéniség, de azért mégiscsak jó érzés lenne újra egy ilyen kis "döggel" élni együtt :)
2014. aug. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Jól döntöttetek.


Én is voltam ilyen helyzetben, de sose volt szívem elaltatni. Ma már tudom hogy rossz döntést hoztam.


Inkább te szomorkodj, minthogy a macska szenvedjen.

2014. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól tettétek, ha nem altattátok volna el, szenvedett volna.
2014. aug. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntöttetek! Átéltem ezt én is. A mi cicánknak tüdődaganata volt és 15 évesen, februárban kellett elbúcsúznunk tőle. Arra gondolj, hogy amíg jól volt, milyen szép életet biztosítottál neki, szeretted (szerettétek). És most, amikor beteg lett nem hagytátok szenvedni. Egy ismerősöm (állatorvos) azt mondta: "amikor nincs segítség, ez a segítség." Tulajdonképpen ez nagyon igaz. Én is sírtam, hiányzik. Neked is fog, de lehet még cicád (és ezt most nem úgy értem, hogy pótolni a másikat, mert nem lehet. Mindegyikük külön kis személyiség.)
2014. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

Tudom, hogy g**i vagyok, de már úgy is régi kérdés és túl vagy rajta. Nem egyáltalán nem tettetek jót. Kezdve azzal, hogy egy egy kifakadó emlő daganat nem két nap alatt nő oda. Hosszú ideig súlyosan elhanyagoltátok a macskátokat, aminek súlyos fájdalmai voltak. Mivel elhanyagoltátok, nem csak emlődaganata lehetett már, hanem 100%, hogy tele volt áttétekkel a tüdeje és más létfontosságú szerve is. Még az is lehet, hogy attól "hízott", hogy nőttek benne a daganatok.


Akkor tettétek volna vele a jót, ha észrevéve a pici furi csomót rögtön orvoshoz viszitek és ellátják, vagy, ha nem engedhetitek meg magatoknak, akkor elaltattjátok.


Gondold már át ésszel, milyen állapotban lehet már az az állat, mikor KIFAKAD a daganat?


Legyen ez okulás a következő macskádra, hogy odafigyelj rá és ne hanyagold el és ne hagyd szenvedni, csak azért, mert nem olyan látványos, meg nem közli szavakkal, hogy szar. A macskák jól elrejtik a fájdalmukat, de aki törődik velük rendesen az rögtön észreveszi, ha baj van velük és nem azon elmélkedik, hogy végül is kifakadt daganattal biztos nem volt ám még rosszul...

2015. aug. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!