Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a kismacskám...

Mit tegyek, hogy a kismacskám ne legyen agresszív?

Figyelt kérdés

kb két hónapos kismacska, másfél hete kaptam csak meg. mikor hazahoztam nagyon hamar otthonosan érezte magát, nem volt semmi probléma. 3-4 napja viszont egyre erősebben játszik, kevésbé tűri a simogatást is. folyton harapdálni akar ami szerintem játék nála, de néha olyan erősen csinálja, hogy fáj is..


van valami megoldás, hogy egy kicsit visszavegyek a támadásaiból?


2014. aug. 14. 00:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a kismacskáknál természetes, nekem gyerekkoromban tele volt karmolásokkal a kezem, amikor épp kicsi cicánk is volt.. Csinálhatsz neki játékot: egy botra kötsz egy madzagot, annak a végére meg valami kis csörgő dolgot /kindertojás műanyagba kis kavics - és ezt rákötöd/. Ezt nagyon szeretik a macskáink.

Állatboltban is lehet ilyet kapni, annak tollszerű pamacs van a végén..

Egyébként ha nagyon fáj, húzd el a kezed, mást nem nagyon tudsz csinálni.

2014. aug. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad a kezeddel játszani vele, és akkor megérti, hogy az nem játék. Ha bánt, akkor fújj rá, azt utálja az enyém és elszalad. Az előttem írt macskajáték jó ötlet, az enyémnek is van, azzal elvan egy jó darabig és neked sem fáj. Egy idő után kinövi ezt a hiperaktív időszakát és kicsit nyugodtabb lesz. Itt van néhány játék, amit te is könnyen elkészíthetsz:

[link]

Az fontos lenne, hogy következetesen legyen nevelve, szóval a családban senki ne játsszon kézzel vele, mert akkor semmi értelme az egésznek.

2014. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A harapdálásról úgy tudod leszoktatni, hogy mikor harap, könnyedén a szájára koppintasz az ujjaddal és rászólsz, hogy "nem szabad" és leteszed. Következetesnek kell lenni, lehet őket nevelni, bár sokan kételkednek benne. Nekem sikerült.
2014. aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!