Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Acana Wild Prairie Cat vagy...

Acana Wild Prairie Cat vagy Orijen Cat and Kitten jobb táp?

Figyelt kérdés

Nézem mind a kettőt. A gyártó úgy tudom ugyan az.

Összetevőkben van némi különbség. Az orijen 80% húst tartalmaz, az akanának nem találom a hús tartalmát a gyárto honlapján se ( egy webshop szerint 65% ).

Mind a kettő gabona mentes.

Az acanának nagyobb az ásványi anyag tartalma, az orijennek pedig az aminosav tartalma nagyobb.

Vitamin szempontjából pedig az acanában több a B vitaminok plusz van benne biotin és K- vitamin. Utóbbi kettő az orijenben nem található meg, viszont lényegesen magasabb az A, D3 és E vitamin tartalma. Ember legyen a talpán aki tud választani. :) De bízom benne hogy segítetek a döntésben.


2014. aug. 14. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egykutya. A kettőből teljesen mindegy melyiket adod. Én azért választanám az Orijent, mert a nagyobb kiszerelés miatt kedvezőbb az ára.


Viszont. Én etettem mindkettővel 2-3 éve. A tapasztalataim.


1. iszonyatosan híztak tőle a macskák. Hiába annyit adtam, amennyi elő van írva. Szobamacskának én nem adnám.


2. nagyon felkapták a tápot és rohadtul túl már van árazva! Először jött az, hogy ugyanannyiért pár kilóval kevesebb volt a zsákban. Most meg teljesen ugyanabban a webáruházban 18 kiló 35 ezer, mikor én még 20 kilót vettem 24 ezerért! Érdekes, más terméke ára nem ment fel ennyire.


3. idős macskáknál a vesék miatt a túl nagy fehérje tartalom kifejezetten hátrány.


Nem azt mondom, hogy rossz táp, bár a sztárolással ellentétben nem biztos, hogy mindig és mindenkinek ez a legjobb választás. Én sem szarral etetek, mert csak szuper prémium tápot kapnak a macskáim, de elég kritikusan állok az Acana és Orijen táphoz miután én is etettem már vele.

2014. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

6,8 kg-os kiszerelést néztem mindkettőből. Az acana olcsobb, még úgy is ha az orijenből a 18kg-ost nézem a kilonkénti ár akkor is kevesebb az acanának, bár ilyen téren mindegy is mert ha az orijen akarom venni 14 ezerért az is komoly logisztikát igényel a költségvetésben így elsőre.


Azt sok helyen olvastam hogy a prémium tápoknál érdemesebb kevesebbet adni a napi ajánlott menyiségnél főleg benti cicáknál.


Megkérdezhetem hogy te mivel etetsz?


Az ára tényleg húzós, bár azt figyelembe véve hogy az orijen és az acana kilonkénti ára 1600-2000Ft úgy hogy gabona mentes és sok a hústartalma annyira nem is drága az agyon sztárolt royal caninnal szemben aminek a hús tartalma ismeretlen és tele van rízsel meg kukoricával a maga 1800ft/kg-os árával.

2014. aug. 14. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Happy Cat és/vagy Hills, ne haragudj, eddig nem láttam. A Happy Cat megbízható német minőség, az összetevői, adalékai, analitikai összetevői szuper jók, és az ára is megfelelő, főleg a 10 kilós kiszerelésnek. Nincs túl bonyolítva, van junior, felnőtt, felnőtt light, felnőtt nagy testű, senior, és vesés. A felnőttből vannak ízvariációk is. Ezzel a táppal bajom még nem volt, több macskám is van, ilyen-olyan bajaink voltak már és ekkora választék kell, nem lehet minden macskára ráhúzni 4 hónapostól 20 évesig, különböző egészségi állapotokban egy fajta tápot. Igen a természetben mind ugyanazt eszi, de nem a természetben vannak és nem mindig ugyanolyan állapotban.


A másik a Hill's, ez sem csinál 72 féle parasztvakítást, a normálból indokolt méretű a választék és ezen kívül vannak állatorvosi javaslatra adható gyógytápjai is, ami bármikor kellhet a macska élete folyamán.

2014. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ja és ennél jobb árat nem sokat láttam még.

2014. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!