Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell a cicáknak ivartala...

Miért kell a cicáknak ivartalanítás után alacsony pH-értékű tápot adni?

Figyelt kérdés
2007. okt. 21. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ivartalanított kandúrok pénisze kicsit sorvadtabb lesz, ezért a hólyagjukban képződő homok, nem tud távozni a húgycsövükön keresztül így hólyagkövük képződhet, amit sajnos csak műtéttel lehet eltávolítani.
2007. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Vedd komolyan a Ph tápot. Nekem nem szólt az állatorvos, hogy ivartalanítás után másképp kell étkeznie a cicáknak, így én ugyanazt adtam neki. (10 féle konzervet reggelire és 8 féle száraztápot vacsorára.)Először vesehomokja lett, megműtötték ekkor szóltak a Ph tápról, de másfél év múlva vesebajban elpusztult a cica.
2008. febr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Az ivartalanított cicáknak hólyagköve lehet.Ez elkerülhető, ha nem hízlaltatjuk túlsúlyosra, mert hajlamosak rá ivartalanítva(napi 1-szer kapjon enni).És havonta 1 hetes vitamin kúrát kell tenni.Ez azt jelenti, hogy egy hétig minden nap kapjon c-vitamint.Mézbe keverve, vagy az eledelükbe rakva.Érdemes ezeket betartani, mert ha húgyhólyagköve lesz, azt műteni fogják, és utánna csak speciális ételt kaphatnak csak, ami jóval drágább az átlagosnál!!!
2008. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!