Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első macskásoknak adnátok...

Első macskásoknak adnátok tippeket?

Figyelt kérdés
Pár tippet és tévhitek megcáfolását vagy éppen megerősítését szeretném kérni. Hallottam olyat, fiú lenne és a kandúr főleg lakásban (ott lenne) büdös lesz nagyon ezért ivartalanítani kell mindenképp. Aztán, hogy érdemes neki füvet szedni néha, mert a szabadban is enné, de lehet néha le lehetne vinni "sétálni" csak ahhoz hozzá szokna és állandóan le kéne vinni. Meg nem szeretnénk, hogyha amikor egyedül van akkor szabadon garázdálkodna a lakásban, szóval ki lenne zárva az előszobába amíg senki sincs otthon, persze itt lesz az összes cucca. Erre valaki azt mondja, hogy simán, valaki meg azt, hogy utána meg be se mer menni a szobába, mert nem is érzi otthon magát. Ezekre szeretnék megerősítést vagy cáfolást és egyéb kezdőknek való tippeket.

2014. aug. 16. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ummm... ivartalanìtani azért kell, ha lakásban lesz( meg amúgy is kéne), mert a párosodási időszakban a kandúrok összespriccelik az egész lakást, ezzel jrlölve meg a territóriumukat. Ès a macska tényleg territoriális lény, ha kizárjátok, ő nem foga érteni, h egyszer miért mehet be, aztán miért nem. A fű az a szőrcsomó ellen kell, de kisállatkereskedésben lehet kapni a lakásba való, macskák számára jó cserepes növényt, és akkor nem kell levinni. Van olyan cica, ami rühelli a pórázt.

tippek? hmm... elvileg, ha sok tejet kapnak, megy tőle a hasuk

társas lényeg, ha keveset vagytok otthon, jobb lenne, ha 2 cicát vennétek, mert úgy nem unja szét magát. Játssz vele sokat, és szeresd tiszta szìvedből^~^

2014. aug. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

1., Ivartalanítás! Mindenképp kell, lakásban főként a jelölés végett, de amúgy sem árt. Jobb minnél korábban elvégeztetni, akár ahogy haza viszitek. Ivartalanításnál olyan nincs hogy túl korán, viszont ahogy ivar érett lesz elkezd jelölni, és ha már elkezdte nem biztos hogy abba hagyja ivartalanítás után.


2., A fű is igaz. Valóban lehet kapni kisállat kereskedésben, de még tesco, cba stb üzletekben is macskafüvet. De pl én anyu madarainak az eleségéből hoztam egy marékkal, azt ültettem cserépbe és szépen nő. :)


3., Valóban lehet vinni hámon sétálni. Az hogy hozzá szokik... Úgy kell az elejétől fogva szoktatni hogy nem mehet mindig.


4., Tisztázni kéne hogy mekkora az az előszoba. Csak mert ahogy ezt elolvastam reflex szerűen ránéztem a mi előszobánkra és megállapítottam hogy ott megbolondúlna. Szóval azért 4-5 nm-re bezárni egy macskát nem jó ötlet.

Nem tudom milyen kialakítású és mekkora a lakásotok, de azért nagyobb teret kéne neki hagyni ha egyedül van akkor is. Meg kell neki tanítani hogy hova nem mehet (ágy, asztal, konyhapult stb) és akkor ha egyedül van akkor se fog oda menni.

2014. aug. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szelíd macska egyébként szerintem lehet tanítani, de nem úgy van, hogy a macska szabad akaratú és, ha nem vagyunk otthon akkor az csinál amit akar? Mindenesetre köszönöm a tippeket, majd úgyis dokihoz visszük szóval ő is ad pár tanácsot.
2014. aug. 17. 10:59
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően szabad akaratú, de azért megtanúlja hogy mit szabad és mit nem.

Pl az én cicám nem mehet a szobákba, végkép nem az ágyba. Ő ezt nagyon jól tudja. Ugyan alapvetően esélye se lenne rá, mert csak akkor lehet a házban ha itthon vagyunk, de nem egyszer előfordult hogy amikor elmentünk ő véletlenül bent maradt. A szobákba ilyenkor se ment be soha. Sajnos nagyon hullik a szőre, így mindig kiszúrtam volna ha bent járt volna a szobába, de nem volt sose nyoma.

2014. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet őket tanítani, csak el kell hitetni velük, hogy amit szeretnél az neki jó, amit nem szeretnél az meg neki rossz. Pl ha nem akarod, hogy fel mennyen az ágyra, el kell hitetni vele, hogy az ágy 'haragszik rá'. Fontos, hogy még nevelési célzattal se bántsd, ha valami olyant csinál amit nem szabad szépen tedd le, vagy olyan helyre ahol csinálhatja azt amit épp csinál (pl ha a bútort karmolássza tedd át a kaparófájához).

Hagyhatod az előszobában, de akkor oda kell szoktatni. Ott kapjon enni, ott játsszál vele, gondolja úgy, hogy az előszoba a világ legjobb helye.

2014. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogyan fentebb írták, ezért az előszobás részhez tennék hozzá inkább.

Még akkor is, ha "nagy" szerintetek az előszoba, a cica egész napját ott tölteni a 4 fal között, amíg ti -gondolom- dolgoztok, kicsi és be tud tőle zizzenni. Ráadásul, gondolj csak bele, ott lenne mindene azaz: egy helységben kakilna és enne hmmm...szerintem rosszabbul járnátok, mintha az egész lakásban hagynátok "garázdálkodni".

Inkább tegyétek el a féltett holmikat oda ahol nem éri el. És legyen elég játéka, hogy azokkal kösse le magát.

Ha tudtok 2 cicát tartani, biztosan nem unatkozna, de akkor egy alomból vagy legalább egyszerre vigyétek haza őket, hogy így szokja, ne legyen féltékenység később.

2014. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem olyan kicsi már, mentett macska, szerintem olyan hat hónapos. Nincs vele sok baj csak az asztal meg a megágyazott ágy a tabu. De egyenlőre még fáradt lelkileg szóval sokat alszik.
2014. aug. 20. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:
ó*-* Nagyon aranyos lehet:)
2014. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Jenny : ) válasza:
Ha elmentek otthonról, és bezárjátok valahová, akkor jó ha van sokféle játék amivel elvan. Nekem is házban van a cicám, de szabadon ki is járkálhat, ha akar! Kell nekik is egy kis szabadság. Amúgy azt mondják, ha ivartalanítják a hím macskákat, akkor nagyobbra nő. De ez nem minden esetben igaz.
2014. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!