Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerülne (kb) beszerez...

Mennyibe kerülne (kb) beszerezni macska cuccokat?

Figyelt kérdés

cuccokon értem ezeket:

-alomtálca, és alom

-2 drb tál

-kaparófa

-alvóhely

-esetleg valami játék (nem tudom milyen játékokkal játszanának)

ez így mennyibe kerül maximum és minimum?

és a táp? minden nap egyféle kell? vagyis mindig ugyanaz a táp?

a táp mennyi max és min?


2014. aug. 17. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokk függ a minőségtől is.... De középkategóriába kb ennyi

-alomtálca, és alom 2000 Ft és 1300 Ft, de persze ezt többször meg kell venni ( 10 kg)

-2 db tál 1500 Ft

-kaparófa 5-8000 Ft

-alvóhely 4000 Ft

-játék(több db, labda, csipogós egér stb.) 1000Ft

Hát ez minimum 3500 Ft + kaja, mert ha úgy veszed akkor elalszik veled az ágyon is és összedobsz egy kaparófát, ami ugyan olyan jó, vagy később apránként veszed meg ezeket. Maximum ár pedig a csillagos ég :)

2014. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 *Victorique* ***** válasza:

Nekünk első körben 10.000 volt a blokk alján, a következőkkel:

- 2 hónapra elég (mint utólag kiderült) junior száraztáp (2 kg 3000 ft),

- 1 havi jun. nedves táp (3500 ft)

- 1 alap alomtálca (nem emlékszem, párszáz ft),

- 1 alom lapát (szintén), 30 literes alom (csomósodó, kb. 2500 ft),

- 3 műegér (150 ft/db),

- 1 labda (150-200 ft).

Mivel a költségek nagyobb részét a kaja és az alom teszi ki, ezért szerintem havi átlag 7000-rel számolhatsz. Persze attól is függ, hogy milyen minőségűt vásárolsz. Én most a középkategóriás árakat írtam le.

Tápból nincs nagy választék ízesítés szempontjából juniorban, ezért bevallom, néha veszek neki felnőttnek valót is, és adok mellette nyers/főtt húst és halat is, hogy meglegyen a fehérjeszükséglete. De egyébként főzéskor meg amit lehet megkóstoltatok vele (ami nem cukros, fűszeres, hagymás-fokhagymás, mazsolát sem lehet, tejet max laktózmenteset, de mostanában már nem is szereti).


Cicabútort már korábban vettünk, állatmenhelyről vadiúj 2 szintes kuckós-kaparófásat (mivel ők nem tudták hasznosítani) 7000 ft-ért, aztán nem is igazán használja. Amúgy pont ezért szerintem érdemes "használtat" keresni a neten. De ha házilag szeretnél gyártani kaparót, akkor teljesen alkalmas - és olcsóbb - egy asztalnak a lábá(i)t bevonni szizállal, vagy maradék-szőnyeggel.

Fekhelyet nem vettünk, úgy voltunk, hogy felesleges, mert úgyis ő választ majd helyet, és így is lett, mert általában az ágyunkban alszik :) Esetleg egy pléd, amibe elbújhat.


A játékait otthon is elkészítheted olcsóbban, pl. gyúrhatsz alufóliából labdát, pálca helyett cipőfűzőt is szívesen kerget. Kajás karton jó elbújni, játékot keresni stb.

2014. aug. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!