Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye vissza fog jönni?

Ugye vissza fog jönni?

Figyelt kérdés

6 éves ivartalanított kinti-benti nőstény cicámnak tegnap délelöt felfedeztem a füle tövében egy sebet. Olyan volt mintha kivakarta volna, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Délutánra viszont bedagadt neki, ekkor hívtam a dokit. Telefonon annyit mondott hogy valami megszúrhatta, de ha nem bágyadt, eszik-iszik akkor nincs baj. Kenjem be neki betadinnal, majd szépen kifakad magától a seb. Nem is volt neki semmi baja, fájlalni nem fájlalta hagyta hogy bekenjem betadinnal, étvágya - hangulata jó volt.

Ma délután felszakadt neki, tisztogatta magának. Egyszer csak meghülyült körberohant kétszer a házba majd kirontott a szúnyoghálón és mint akit kergetnek elrohant. Mire a kapuhoz értem a cicám sehol nem volt. Azonnal szóltam a fiamnak vegyen cipőt és elindultunk a keresésére. 2 órán keresztül sétáltunk a környéken, hívtuk, kajás zacskót zörgettem, semmi. Nem került meg. Még mindig hiába hívom, nem jön.

Van rá esély hogy haza jön? Miért rohanhatott így el?


2014. aug. 17. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszer régebben ezt a rohangálós elmenést megcsinálta a cicám. Ő az ablakon ugrott ki a földszintről. Nekem szerencsém volt, mert csak az alant lévő pincébe húzódott a nyitott ablakon keresztül. Elvittük dokihoz és azt állapította meg, a füle volt begyulladva, és akkor fakadt ki neki.

Szerintem, ahogy enyhül a cicádnak a fájdalom, haza fog menni.

2014. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kiscica kora óta annál a háznál van vagy már egy jó ideje, akkor biztos, hogy vissza fog menni, nekünk 7 és fél éves macskánk van, kicsi kora óta nálunk van, és mindig visszajött. Ami azt illeti azt a kirohanást én sem értem. Lehet, hogy belenyilalt a fájás, és megijedt, vagy nem bírta elviselni.
2014. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

4 éve van itt velem. Soha nem volt még 1-2 óránál többet távol, és ha megrázom az ajtóban a tápos zacskót mindig jön.


Nem tudom mi lelhette, bennem is ez fordult meg hogy bele nyilalt neki a fájdalom. Hiába szóltam vissza se nézett, meg se torpant. Mint akit kutya kerget úgy menekült.


Azért is mentem utána mert olyan fejvesztve ment hogy attól félek kocsi alá rohant, de a környező utcákban ilyen téren szerencsére nem találtam.


#1 A te cicádnak genyedzett a seb vagy véres volt? Doki mit csinált vele?

2014. aug. 17. 22:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én cicámnál nem volt látható jel, hiszen a füle volt belül begyulladva. Nem ismerem a macskafül belső részét, csak az orvosra tudok hagyatkozni, aki azt mondta, kifakadt a füle és a fájdalom miatt rohant világgá. Természetesen lekezelte a fülét és kaptunk gyógyszert is.Azért a te cicádnak az orvos talán segíthetett volna megnyitni azt a sebet és lekezelni. Nem megvárni, hogy magától kifakadjon.
2014. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kijárós a cicád, így biztosan hazatalál.
2014. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Itthon van!!! :D :D Jól rám hozta a frászt a kisasszony, de nincs baj.


Hát itt egy állatorvos van aki kb annyit ér hogy max közepes testű kutyát betud oltani....

A nagytestű kutyától fél. Simán nem vesz észre egy álkapocs törést attól meg a jó isten mentsen meg bárkit is hogy ellés közben baj legyen és ennek a dokinak keljen közbeavatkozni. :/

Nem is járok hozzá, de a mi dokink külföldön van jelenleg így őt nem tudtam elérni.

2014. aug. 18. 07:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért kellene a cicának egy orvosi kezelés. Inkább egyszer egy távolabbi utazás, mint egy begyulladt seb. Ha úgy látod, az a seb nem gyógyul kellően, keress valahol egy valóban jó orvost, jól felszerelt rendelővel.

Örülök, hogy visszament a cicád!

2014. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!